Ексклюзивно
"Це був насичений сезон, усі втомилися". Бігунка Ткачук - про очікування від фіналу Діамантової ліги AP

Ексклюзивний коментар української бігунки Суспільне Спорт.

Вікторія Ткачук стала однією з шести українок, що відібралися у фінал Діамантової ліги, який пройде у Цюриху 8-9 вересня. Ткачук разом із ще однією українкою Анною Рижиковою бігтимуть дистанцію 400 метрів з бар'єрами.

Для Ткачук 2021 рік став одним із найзнаковіших у кар'єрі. 26-річна бігунка була однією з авторок національного рекорду в естафеті 4х400 метрів на чемпіонаті Європи, а також уперше виступила у фіналі особистого забігу на Олімпіаді, пробігши 400-метрівку з бар'єрами з шостим часом та новим особистим рекордом.

Після Олімпіади-2020 Ткачук відновила виступи на етапах Діамантової ліги у Лозанні та Парижі, посівши восьме та п'яте місця відповідно. А на початку вересня здобула перемогу на турнірі Golden Continental Tour у Хожуві, випередивши у тому числі і співвітчизницю Рижикову.

Перед фіналом Діамантової ліги у Цюриху Ткачук дала ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому поділилася емоціями від перемоги у Польщі, а також очікуваннями від фіналу Діамантової ліги.

Ткачук звернула увагу, що турнір у Хожуві став для неї перевіркою перед фіналом Діамантової ліги. Бігунка задоволена як і перемогою, так і самим виступом на ньому.

"Насправді, я дуже рада, що перемогла. У нас дуже щільні результати з дівчатами по сезону і для мене це було дещо неочікувано, бо я була не в найкращій формі останні два старти, які були в Лозанні та Парижі - це були етапи Діамантової ліги. Добре, що відібралася у фінал. Тому тут у Польщі був старт-перевірка мого стану перед фіналом. Дійсно, вдалося показати досить непоганий час - дуже близько до мого особистого рекорду, тому я дуже задоволена. Сподіваюсь, що в Цюриху буде ще краще".

Ткачук уперше в кар'єрі змагатиметься у фіналі Діамантової ліги. І звернула увагу на те, що у Цюриху не виступлять чемпіонка та віцечемпіонка Токіо-2020 - Сідні Маклафлін та Далайла Мухаммад.

Попри відсутність призерок Олімпіади-2020, Ткачук вважає, що усім бігункам буде дуже складно досягти результату через насичений сезон.

"Я жодного разу не була в Цюриху, тому спогадів звідти не маю. Є тільки очікування, що це фінал, який вперше проведуть у два дні. Раніше розділяли це на Брюссель і Цюрих. Загалом, у Швейцарії дуже подобається виступати, неодноразово там була".

"У фіналі не буде американок - чемпіонки та віцечемпіонки Олмпіади в Токіо. Додалося кілька дівчат, яких взагалі не було в олімпійському фіналі, тому також я думаю, це буде щільний фінал. Всі дівчата стомилися, бо це був дуже насичений сезон і цей старт для багатьох буде заключним. Я думаю, не варто чекати особистих рекордів. Очікування: показати результат, а там вже буде видно, яке це буде місце".

• Особистий рекорд Ткачук у бігу на 400 метрів з бар'єрами - 53.79 секунди. З цим часом вона пробігла саме у фіналі Олімпіади-2020.
  • Перед Олімпіадою-2020 Ткачук ставала найкращою на трьох міжнародних турнірах у Конельяно, Празі та Женеві.
  • Крім Ткачук та Рижикової, у фінал Діамантової ліги відібралися ще чотири українки: стрибуни у висоту Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Андрій Проценко, а також стрибунка у довжину Марина Бех-Романчук.
  • Головною суперницею Ткачук та Рижикової у фіналі 400-метрівки з бар'єрами стане нідерландка Фемке Бол - бронзова призерка Токіо-2020.

• Четвер, 9 вересня, 22:25. Фінал 400 метрів з бар'єрами за участі Вікторії Ткачук та Анни Рижикової.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика