"Була немов овоч, згадувала як стрибати". Бех-Романчук - про емоційний стан після Олімпіади-2020

"Була немов овоч, згадувала як стрибати". Бех-Романчук - про емоційний стан після Олімпіади-2020

Ексклюзивно
"Була немов овоч, згадувала як стрибати". Бех-Романчук - про емоційний стан після Олімпіади-2020 AP

Ексклюзивний коментар українки для Суспільне Спорт.

Українська стрибунка в довжину Марина Бех-Романчук на початку вересня здобула першу перемогу на міжнародному рівні після виступів на Олімпіаді-2020. На турнірі в італійській Падуї вона випередила усіх своїх суперниць, включно з білорускою Анастасією Мірончик-Івановою, яка посіла друге місце.

Читайте також: Бех-Романчук здобула "золото" в стрибках у довжину в Падуї напередодні фіналу Діамантової ліги

Для Бех-Романчук ця перемога не стала першою у 2021 році. "Золото" чемпіонату Європи в приміщенні, перемога на угорському Меморіалі Іштвана Дьюлая, а також на етапі Діамантової ліги в Гейтсхеді - усі ці результати українка встановила ще перед виступами на Олімпійських Іграх у Токіо.

Проте на самій Олімпіаді-2020 Бех-Романчук стала п'ятою. Причому у секторі стрибків у довжину українська легкоатлетка виконала лише дві успішні спроби (по одній у кваліфікації та фіналі), і була засмучена своїм виступом.

Повернення Бех-Романчук після виступів на Олімпіаді-2020 відбулося ще на етапі Діамантової ліги в Лозанні (п'яте місце). І ось - перемога на старті в Падуї перед фіналом Діамантової ліги, який відбудеться в Цюриху.

Читайте також: Шість українських легкоатлетів відібралися у фінал сезону Діамантової ліги

В інтерв'ю Суспільне Спорт перед фіналом Діамантової ліги Бех-Романчук визнала: емоційний стан після виступу в Токіо був у неї непростим, що відобразилося на її результаті в Лозанні. Проте перемогою в Падуї їй вдалося відновити упевненість у своїх силах.

  • Про період після Олімпійських ігор

"Відверто кажучи, практично місяць знадобився, щоб відійти від результату в Токіо. Було дуже важко. Я не могла усвідомити, що відбулося. Я не могла прийняти це, не могла з цим змиритися, але чудово розуміла, що мені доведеться це зробити: хочу я цього чи ні. Коли я стартувала в Лозанні на Діамантовій лізі, то була немов овоч. Саме в моральному стані, не у фізичному. Я жила за течією життя, але слава богу, що трішки пройшло часу і я змогла трішки більш-менш психологічно та емоційно повернутися до свого стану. Налаштувалася на те, що все таки ще є три старти і їх треба провести добре. Тому сподіваюсь, що все вийде".

  • Про перемогу на міжнародному старті в Падуї

"Це був перший старт заключного блоку моїх змагань. Відверто сказати, на що я розраховувала - не знаю, бо була в такому стані - нерозуміння, що і як буде далі. Адже після Олімпійських ігор було важко прийти до свідомості. Зрозуміти, що треба ще достартовувати і взагалі, як воно має бути. Тому в принципі, це був старт на якому я згадувала, як це стрибати. Згадувала, як це набиратися емоцій, взагалі, як це мати емоції в секторі. І мені здається, це був немов початок сезону для мене".

Читайте також: Бех-Романчук здобула "золото" в стрибках у довжину в Падуї напередодні фіналу Діамантової ліги

"Я вийшла з сектору реально задовлена тому що, я розуміла та бачила, що це абсолютний мінімум від того, що я можу зараз стрибати. Проблема лише в тому, що після Олімпійських ігор, я була насамперед емоційно абсолютно порожня, не фізично. І коли ти в секторі, а в тобі ніяких емоцій та ніякого бажання – стрибати дуже важко. І тому на змаганнях в Італії це була певна перемога над собою, адже мені вдалося набратися емоцій, мені вдалося згадати, як це стрибати. І тому в принципі, цим результатом я задоволена, адже усвідомлюю, що можу стрибати ще далі. Для мене це дуже задовільно тому, що попереду є два старти, де можна стрибнути ще краще".

  • Про фінал Діамантової ліги

"Я думаю, що навіть не так мені ця перемога в Італії допоможе, а те, що я стрибала в Падуї та отримувала задоволення. Я відчувала, що я роблю. Я знову дивилася очима, які хочуть, а не очима, які просто розчаровані. Думаю, що саме завдяки стрибкам в Італії, на наступних двох стартах я буду почуватись точно значно краще".

  • Про місто-господар фіналу Діаматової ліги

"Я в Цюриху стрибала всього один раз. Це була моя перша Діамантова ліга і вона також була після Олімпійських ігор. Тому в мене поки єдиний спогад тільки такий. Сподіваюсь, цього разу поповню скарбничку спогадів про Цюрих якимись позитивними емоціями. Будемо працювати над цим".

Що відомо

  • Олімпіада-2020 була для Бех-Романчук другою у кар'єрі. На Іграх у Ріо-де-Жанейро у 2016 році вона пройшла у фінал, але закінчила його без результату, виконавши усі спроби із заступом.
  • При цьому саме на Іграх у Токіо Бех-Романчук показала найкращий особистий результат сезону у стрибках на відкритому повітрі - 6.88 метри. Лише на Євро в Торуні у приміщенні вона стрибнула далі - 6.92 метри, здобувши із цим результатом "золото" турніру.
Дивіться також: Чемпіонський стрибок Марини Бех-Романчук на Євро з легкої атлетики: відео
  • На етапі Діамантової ліги в Осло Бех-Романчук закінчила виступи без результату, виконавши усі три спроби із заступом.

Що далі

  • Середа, 8 вересня. Фінал Діамантової ліги за участю Бех-Романчук (старт у секторі стрибків у довжину - о 19:00).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика