Резніковича вчергове переобрали директором театру російської драми імені Лесі Українки

Резніковича вчергове переобрали директором театру російської драми імені Лесі Українки

Резніковича вчергове переобрали директором театру російської драми імені Лесі Українки

Конкурсна комісія Міністерства культури та інформаційної політики обрала директором Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки Михайла Резніковича, який очолює цю установу з 1994 року.

Засідання комісії відбулося 6 вересня. У повідомленні міністерства вказано, що переможцем став Михайло Резнікович. Доступу журналістам до засідання, де обирали керівника, міністерство не надало, пославшись на карантинні заходи.

На конкурс подали документи всього два кандидати: Михайло Резнікович та Євген Паперний. Під час засідання вони виступили та відповіли на питання комісії. Після секретар комісії сказав, що Паперний не надав програму розвитку театру, тому "другий кандидат має більше преференцій для того, щоби його кандидатура була запропонована міністру для підписання контракту".

Члені комісії одноголосно проголосували проти кандидатури Паперного — 6 голосів. І одноголосно за Резніковича — 6 голосів.

Переглянути виступи кандидатів та хід голосування можна у відео.

Вистави у театр Лесі Українки йдуть російською мовою. Після того, як почали діяти нові норми мовного закону, театр не став переходити на українську, а пропонує відвідувачам буклети зі стислим переказом вистави українською.

"Якщо хочете, називайте це "лібрето", — сказав в інтерв'ю керівник літературно-драматичної частини Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки Борис Куріцин. — Ми даємо можливість нашим глядачам отримати інформацію українською. Що стосується реклами, то вона вже давно видається українською. Тобто ніяких проблем ні я, ні театр, ні керівництво театру в цьому не бачать".

Повну версію розмови з Куріциним можна прочитати за посиланням: "Як ви собі уявляєте переклад "Тризни" Шевченка, яка написана російською?"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше