Послиня України у Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова пояснила, чому Україні не потрібен статус основного союзника поза НАТО. За словами Маркарової, такий статус надають країнам, які не планують чи не можуть вступити до Альянсу.
Як зазначила Маркарова у Facebook, MNNA – статус для країн, які не планують, або не можуть в силу політичних чи географічних причин вступити в НАТО.
"Це точно не про нас”, – зазначила послиня.
Маркарова нагадала, що Україна має статус Партнерства з розширеними можливостями (EOP), який надає великі можливості як посиленої співпраці з НАТО, так і покращення української інтероперабільності та розбудови спроможностей.
Читайте також: "Санкції – питання наших правоохоронних органів, а не дипломатів", – послиня України в США Маркарова
"США – стратегічний партнер, який не тільки активно допомагаю нам розбудовувати наші спроможності, надає кошти і зброю, включно з летальною оборонною, але з яким під час візиту Президента Зеленського ми тільки що підписали дуже сильну Рамкову угоду між МО України та Пентагоном щодо стратегічних основ оборонного партнерства, яка є стартом для виходу нашого оборонного партнерства на новий рівень і відкриває двері до конкретних великих проектів, над якими МО і МЗС вже розпочало роботу. І саме такого типу двосторонніми угодами укладаються стратегічні партнерства з США – як членів НАТО, так і інших", – зауважила Маркарова.
Читайте також: Зброя, космос та реформи – про що домовилися Байден та Зеленський
Нагадаємо, голова Верховної ради Дмитро Разумков скликає позачергове засідання парламенту на 8 вересня для розгляду проєкту постанови "Про Звернення Верховної Ради України до Конгресу США щодо надання Україні двостороннього статусу основного союзника Сполучених Штатів Америки поза НАТО (MNNA)".
Що відомо
- 1 вересня під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським президент США Джозеф Байден заявив, що Сполучені Штати Америки продовжать підтримувати прагнення України щодо вступу до Північноатлантичного альянсу та Євросоюзу. Водночас про терміни вступу України в НАТО Байден не сказав.
- 6 вересня сенатори зі США зустрілися із Зеленським, міністром оборони Тараном та главою МЗС Кулебою. За підсумками зустрічі сторони погодились, що Сполучені Штати Америки можуть розширити військову та економічну підтримку України, однак для цього українська влада повинна приділяти більше уваги боротьбі із корупцією.
Читайте також: "Широка підтримка" РФ і Путіна. Прокремлівські тролі атакували низку західних ЗМІ
Підпишіться на наш Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!