У поліції назвали причину смерті тяжко травмованого хлопчика з Черкас

У поліції назвали причину смерті тяжко травмованого хлопчика з Черкас

У поліції назвали причину смерті тяжко травмованого хлопчика з Черкас
Суспільне: Черкаси

Смерть семирічного хлопчика з Черкас настала від травми голови та крововиливу. Про це під час засідання виконкому повідомив начальник Черкаського районного управління поліції Володимир Матюшенко.

За словами поліцейського, дитина певний час дійсно проживала з названими бабусею та дідусем. Батьки в цей час, за їхніми словами, перебували у Києві:

"Нині перевіряють покази батьків — матері та вітчима хлопчика. Згідно з поясненнями, мама знаходилася в столиці у два етапи: із лютого по березень, а також із травня по серпень. Там її нібито оперували, а чоловік був біля неї з кінця червня. Тобто у червні він залишив дітей — хлопчика та трирічну дівчинку своїм батькам", — розповів він.

Наразі, додав Володимир Матюшенко, призначили низку експертиз. Також перевіряють чи дійсно матері дитини робили операцію в столиці. Для цього в київську лікарню направили запит, туди поїдуть фахівці, які перевірятимуть цю інформацію.

Що стосується травм дитини, поліцейський не назвав їх механізм та локалізацію, однак вказав причину смерті дитини:

"Учора (6-го вересня, — ред.) був розтин, судово-медичні експерти отримали постанову на проведення експертизи. Після отримання всі аналізів експерт дасть висновок. Зараз відомо, що смерть дитини наступила від травми голови та субдуральної гематоми.Крововилив, який розташовується між твердою і павутинною мозковими оболонками та спричинює здавлення головного мозку"

Експертиза, додав він, триватиме близько місяця, після неї з'ясують, чи можна було врятувати дитину при своєчасному наданні меддопомоги.

Що відомо

 • Семирічний хлопчик поступив у лікарню 24-го серпня по "швидкій" з ознаками мозкової коми третього ступеня.
 • 25 серпня стан хлопчика був стабільно важким. Діяльність мозку була наднизькою, її ледь фіксували прилади, а дихала дитина лише завдяки апарату штучного дихання, розповіли медики.
 • Як повідомила речниця Нацполіції області Зоя Вовк, за словами бабусі хлопчика, дитина отримала травми після падіння з купи цегли у дворі. Швидку вона викликала лише через кілька днів.
 • У прокуратурі відкрили та розслідують два кримінальні провадження: за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 та ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України. Наразі з’ясовуються обставини, за яких хлопчик отримав тілесні ушкодження, призначили судово-медичну експертизу. Служба у справах дітей з’ясовує стан утримання та умови проживання дитини, перевіряють повноту виконання його батьками обов’язків щодо виховання та розвитку дитини.
 • Жінці вручили підозру за залишення дитини в небезпеці – за частиною 3 статті 135 Кримінального кодексу України.
 • Жінку триматимуть під вартою 60 діб. Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу відбувалось у закритому режимі, оскільки, за словами підозрюваної, потерпілий є малолітнім і розголошення відомостей про нього може йому нашкодити.
 • Стан семирічного хлопчика, який із черепно-мозковою травмою 11 днів перебуває в комі в Черкаській обласній дитячій лікарні, і далі погіршується. Враховуючи тяжкість стану хлопчика, оперувати його не можна. Лікарі роблять усе можливе, однак динаміка – негативна.
 • Чоловіка, який доводиться названим дідом травмованому хлопчику, також взяли під варту.
 • Хлопчик, який перебував у термінальній комі в Черкаській обласній дитячій лікарні, помер 5-го вересня о шостій десять вечора. Про це Суспільному повідомила медична директорка закладу Наталія Волчкова.
 • У пресслужбі Офісу Генерального прокурора повідомили, що взяли на контроль розслідування у цьому кримінальному провадженні.
 • Дитячі іграшки, лампадки та записки зі словами підтримки принесли небайдужі черкасці до двору, де живуть названі дід та баба, яких звинувачують у недогляді за семирічним хлопчиком.
На початок