На українсько-польському кордоні стартує будівництво міжнародного пункту пропуску

На українсько-польському кордоні стартує будівництво міжнародного пункту пропуску

На українсько-польському кордоні стартує будівництво міжнародного пункту пропуску
Суспільне Львів

На українсько-польському кордоні сьогодні, 3 вересня, заклали перший камінь автомобільного пункту пропуску "Нижанковичі-Мальховіце". Офіційно його будівля буде повністю розташована на території Польщі. Проте там разом працюватимуть і польські, й українські митники та прикордонники. На будівництво Польща виділила 109 мільйонів злотих. Про це Суспільному повідомила воєвода Підкарпатського воєводства Єва Леніарт.

Перший камінь заклали зі сторони польського Мальховіце. Він символізує початок будівництва. Завершити його планують за 4 роки. За словами воєводи Підкарпатського воєводства Єви Леніарт, перетнути кордон у пункті пропуску можна буде лише автомобілем, пішохідного перетину проєкт не передбачає.

"Реалізація запланованого переходу "Нижанковичі-Мальховіце" передбачена за 48 місяців. Це дуже великий перехід, 4300 метрів квадратних. Крім цього, також буде інфраструктура, під'їзні дороги. Тут будуть пропускати машини, вага яких не перевищує 3,5 тони. Будівництво цього переходу скоротить час перетину кордону та розвантажить пункт "Шегині-Медика", — каже Єва Леніарт.

У Мальховіце заклали перший камінь міжнародного пункту пропуску
У Мальховіце заклали перший камінь міжнародного пункту пропуску. Суспільне Львів

Дорогу з української сторони до майбутнього пункту пропуску почали ремонтувати у червні цього року. Понад половину грошей на це виділили із польського бюджету.

"Роботи виконує польська компанія "DROG-BUD". Тендер був проведений ще 5 років тому. Ремонт дороги коштує 25 мільйонів євро. Це польські кошти із частиною дофінансування українського продукту. Тому що за контрактом це має бути на 60% польський продукт", — каже керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза.

Прикордонна дорога
Прикордонна дорога. Суспільне Львів

На завершення будівництва чекають місцеві мешканці. До найближчих пунктів пропуску з Польщею у Шегинях чи у Смільниці їм треба добиратися понад 30 км.

"Будівництво пункту пропуску для нас дуже важливе. Адже щоб потрапити до Європи, нам не треба буде робити велике коло через Шегині, через Смільницю. Звідси ж буквально рукою подати до Перемишля, 9 кілометрів лише від цього місця. По той бік кордону в нас є родичі", — каже мешканець Нижанковичів Олег Чура.

Хоча офіційно перший камінь заклали у Мальховіце сьогодні, будівельні роботи розпочнуть в суботу, 4 вересня.

Читайте також: На Львівщині завершили ремонт прикордонної дороги Яворів-Грушів

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок