Від "супер" до "ой". У початкових класах кропивницьких шкіл змінили систему оцінювання

Від "супер" до "ой". У початкових класах кропивницьких шкіл змінили систему оцінювання

Від "супер" до "ой". У початкових класах кропивницьких шкіл змінили систему оцінювання
Суспільне: Кропивницький

З 1 вересня діють нововведення міністерства освіти і науки України щодо оцінювання учнів початкової школи (1-4 класи – ред.). Учні оцінюють свою роботу на уроці словами ”cупер”, ”чудово”, ”добре”, ”ой”. Після цього вчитель робить свій висновок про знання дитини: 1-2 класи оцінює словами, оцінок не ставить, оцінювання 3-4 класів може бути словесним або рівневим. Рівні позначають літерами: початковий – ”П”, середній – ”С”, достатній – ”Д”, високий – ”В”. Суспільне дізнавалось про зміни в оцінюванні знань та що про це думають батьки та вчителі кропивницької школи №20.

Журналісти Суспільного побували на уроці математики в 1-Б класі школи №20. Наприкінці уроку вчителька Олена Снєгова пропонує усім 28 учням самим оцінити свою роботу протягом уроку за спеціальною шкалою. І лише потім їх оцінить вчитель – розповіла Олена Снєгова. З її слів, найголовніше – навчити дітей самооцінці: ”Система базується на принципах дитино-центризму та успіху дитини. Ми маємо більше говорити дітям про їхні поступи, розвиток, позитивні якості. А з приводу того, що дитині не вдається, вчитель максимально коректно говорить дитині. Це називається формувальне оцінювання”.

Вчителька додала, що минулого навчального року використовувала таку систему оцінювання у четвертому класі. Сказала, що ще не зрозуміла, яке оцінювання – словесне чи бальне – їй подобається більше: ”Важко сказати, з новою системою тільки почала працювати. Бальна система мені ближча. Особливо 12-бальна, де ти чітко можеш дитині пояснити – чому 11, а не 12, чому 8 а не 9. Здається, і батькам так краще. Бо вони постійно питають про відповідність рівнів тим чи іншим балам, щоб порівняти”.

Від «супер» до «ой». У початкових класах кропивницьких шкіл змінили систему оцінювання
Урок математики в першому класі. Суспільне: Кропивницький

Мама учениці початкової школи Тетяна Росчислав розповіла Суспільному, що коли немає оцінок, складно зрозуміти – як навчається дитина. Але сказала, що ідея їй подобається, хоча до нового оцінювання треба звикнути: ”Донька ніколи не хвилюється з приводу оцінок, які ставитимуть у щоденник. У старшої доньки постійно був стрес через оцінки. Формувальне оцінювання я зрозуміла так: вчитель говорить, де добре, а де треба краще працювати. Мінус для мене, як для мами – неповне розуміння рівня дитини, немає важелів контролю. На батьківських зборах, звичайно, запитуємо вчительку про це”.

Що відомо

За словами заступниці директорки Вікторії Завіни, наприкінці навчального року учні початкової школи отримають свідоцтво досягнень: ”Це не табель. Там не буде балів. У свідоцтві досягнень фіксуватимуть індивідуальні досягнення кожного учня – його прогрес чи регрес. Не можна порівнювати одну дитину з іншою”.

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди