Одеському худмузею бракує 20 тисяч експонатів, аби отримати статус національного

Одеському худмузею бракує 20 тисяч експонатів, аби отримати статус національного

Ексклюзивно

Мінкульт заявив, що Одеський худмузей отримає статус національного до кінця 2021-го року, утім напередодні надіслав листа з відмовою. У департаменті культури ОДА Суспільному повідомили, що для нового статусу необхідно виконати одну умову – зібрати 30 000 експонатів. Таку цифру в музеї назвали нереальною.

Міністерство культури дійсно надсилало листа з відмовою на адресу Одеської ОДА у відповідь на звернення голови адміністрації щодо надання музею національного статусу. Про це в коментарі Суспільному заявила директорка департаменту культури ОДА Олена Олійник.

За її словами, відмова надійшла, утім її не варто вважати категоричною. Адже для отримання нового статусу необхідно виконати лише одну вимогу – зібрати 30 000 експонатів.

"Ми не можемо казати, що це саме відмова. Є певні умови надання музею статусу національного. На жаль, наразі музей не має достатньої кількості експонатів, а саме – 30 000. Щойно заклад напрацює цю кількість, думаю, Мінкульт повернеться до питання. Ми про це говорили з міністром (Олександром Ткаченком, – ред.). Тому ситуація не настільки критична", – повідомила Олійник.

Після того, як фото з листом Міністерства культури оприлюднило видання "Лівий берег", на сторінці МКІП у Facebook, заявили, що музей отримає національний статус до кінця 2021-го року.

Суспільне звернулося за коментарем до заступниці директора закладу Олександри Ковальчук. За її словами, зібрати необхідну кількість експонатів до кінця року – нереально.

"Певно, Мінкульт передбачає, що всі ці 30 000 експонатів будуть зібрані до кінця року. Але я не уявляю, як можливо добрати ще 20 000 одиниць за цей час. Я не розумію, як це фізично можливо. Ми наразі займаємося закупівлею, це приблизно 50 експонатів. А за 4 роки, поки Олександр Ройтбурд був директором музею, вдалося назбирати 600", – пояснила Ковальчук.

Що відомо

  • Наприкінці 2017 року Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею. За цей час йому вдалося реформувати та перетворити музей на один із туристичних центрів міста. Будівлю, де роками протікав дах, відремонтували коштом меценатів, колекція поповнилася новими роботами. Ройтбурд зібрав молоду команду музейників, влаштовував у будівлі рок-концерти, створив "Клуб Маразлі" та намагався осучаснити й зберегти галерею.
  • 8 серпня 2021 року на 60-му році життя Олександр Ройтбурд помер. Із художником попрощалися 11 серпня на подвір'ї Одеського художнього музею.
  • За словами заступниці директора музею Олександри Ковальчук, протягом усіх років роботи Ройтбурд мріяв, аби заклад отримав статус національного та усіма способами намагався цього досягти.

Читайте також

  • Помер художник Олександр Ройтбурд. Мінкульт пообіцяв втілити його мрію в життя
  • "Вірші дилетанта". Поезію художника Олександра Ройтбурда видадуть окремою книгою
  • Як Ройтбурд змінив сучасне українське мистецтво: художній стиль, кураторська робота та музей
  • "Хороших було чимало, великий – один". Поет Борис Херсонський про смерть Олександра Ройтбурда

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок