Після рішення влади Техасу заборонити аборти з 6 тижня жінки розповіли про важливість мати вибір

Після рішення влади Техасу заборонити аборти з 6 тижня жінки розповіли про важливість мати вибір

Після рішення влади Техасу заборонити аборти з 6 тижня жінки розповіли про важливість мати вибір Ілюстративне фото: pixabay

1 вересня у Техасі (США) набув чинності закон, який забороняє робити аборти після шостого тижня вагітності. Закон забороняє аборти саме з шостого тижня, оскільки нібито "саме в цей час у плода з'являється серцебиття". Водночас американська асоціація акушерів і гінекологів заявила, що теза про "серцебиття" помилкова. На цьому терміні існує тільки "грудочка тканини, якій ще належить розвинутися в повноцінне серце в процесі росту ембріона".

Після ухвалення закону американські жінки анонімно розповіли виданню BuzzFeed свої історії аборту, причини та обставини цього рішення.

Попередження: деякі матеріали містять розповіді про суїцидальні думки.

"Несправедливість у тому, щоб змушувати цю дитину приходити у світ"

"Пару років тому я зробила аборт. У мене чудовий, турботливий чоловік і двоє дітей (11 і 9 років). Я знала, що вагітна, ще до того, як пройшла тест, і відразу знала, що мені потрібно робити. Я не можу фінансово підтримувати ще одну дитину. Ми обоє працюємо повний робочий день і залежимо від бабусь і дідусів у догляді за дітьми. Інша дитина буде означати, що мені доведеться кинути роботу, щоб піклуватися про них, і нам доведеться переїхати в інший будинок, щоб вмістити ще одну людину. Ми ледве зводимо кінці з кінцями зараз, так що ще одна дитина просто не буде справедливою щодо інших двох. Я не кажу, що я не хочу дитину, тому що у певному роді я хочу, але я відчуваю несправедливість у тому, щоб змушувати цю дитину приходити у світ".

Читайте також: У деяких американських штатах заборонили аборти на час карантину. Як це вплинуло на жінок
"Я все ще думаю про те, що могло би бути, але я ніколи (!) не шкодувала про зроблений вибір"

"Мені було 15 років, і у мене був хлопець, який брехав мені та вживав наркотики. Я змогла втекти від нього, переїхавши до батька. Як тільки я дісталася туди, я дізналася, що вагітна. Мій хлопець був готовий проїхати два штати, щоб забрати мене, щоб ми могли "жити довго і щасливо", але я не могла дозволити "токсичності" повернутися у моє життя, тому наступного дня я пішла до клініки у 40 кілометрах звідси. Я пройшла через все це наодинці. Я пролежала в ліжку п'ять днів після того, як отримала як фізичний, так і емоційний біль, збрехала батьку, сказавши, що у мене грип. Дванадцять років потому у мене народилася перша дитина від мого чудового чоловіка, і я знову оплакувала цю втрату. Я все ще думаю про те, що могло би бути, але я ніколи не шкодувала про зроблений вибір".

Читайте також: Рішення про заборону абортів в Польщі набуло чинності попри протести

"Незабаром після того, як мені виповнився 21 рік, я зустрілася з хлопцем і зрештою зайнялася сексом. Приблизно через сім-вісім тижнів я зрозуміла, що у мене затримка менструації. Тест на вагітність виявився позитивним, і моє серце впало. Я не могла ані розумово, ані фінансово турбуватися про дитину. Я також була на початку свого зловживання алкоголем і знала, що це не середовище для дитини. У клініці зробили УЗД, щоб переконатися, що я дійсно вагітна, і лікар запитав, чи хочу я зберегти фотографії. Я сказала "Ні". Незнання допомогло мені дистанціюватися. Оскільки термін був раннім, я могла приймати таблетки для переривання вагітності. Мені виписали рецепт на знеболювальні. Мене відправили за двері крізь натовп мітингувальників проти абортів, які називали мене "монстром". Наступного дня я прийняла пігулку, і близько дня мені довелося носити гігантські подушечки для ковшів. Весь досвід був таким важким, але я не можу уявити, щоб у мене не було доступу до нього або навіть вибору".

Читайте також: Нова Зеландія дозволила аборти без довідки про психічне здоров'я
"Хлопець навмисно намагався зробити так, щоб я завагітніла"

"Я була у старшій школі. Мій хлопець у той час відчув, що я хочу з ним розійтися, тому він навмисно намагався зробити так, щоб я завагітніла, а я цього не усвідомлювала. Що ж, я завагітніла. Мені боляче донині, але я б не змогла вступити до коледжу, якби не зробила вибір зробити аборт".

Читайте також: Аргентина остаточно легалізувала аборти

"Я зробила аборт, бо не хотіла вагітніти. Я не можу вигадати нічого жахливішого і того, що знерухомлює. Згода на секс не означає згоду на вагітність. Я щиро хочу, щоб моє тіло не могло бути вагітним, і я ненавиджу, що це не так. Я живу в патріархальній близькосхідній країні, де вважається, що жінки не мають більшої мети, ніж народження дітей, але у мене є громадянство США, тому я спустошила свій банківський рахунок, сіла у літак до США та оплатила процедуру зі своєї кишені. Я втратила роботу під час вагітності, тому що це буквально вбивало мене, і я була дуже хвора, щоб виходити з дому. Це було найгірше, що колись зі мною ставалося, але я була так вдячна за цей привілей поїхати в країну, де жінки можуть мати автономію над своїм тілом. Я ні про що не шкодую і після процедури відчула велике полегшення і вдячність".

Читайте також: Заборона абортів у Польщі: експерти заявили про радикальний популізм та ризики для здоров'я жінок

"Лікарі сказали мені, що я безплідна і це побічний ефект запального захворювання органів малого тазу і синдрому полікістозу яєчників. Я ніколи не використовувала протизаплідні засоби, ніколи не боялася вагітності й постійно мала незахищений секс з одним і тим же партнером. Тому дізнатися, що я вагітна, було шоком. Після обговорення всіх моїх можливостей, проведення абсурдної кількості досліджень і вивчення фінансів, пов'язаних з вихованням дитини, єдиним реальним вибором був аборт. Ні фінансово, ні емоційно, ні фізично я не була готова народити дитину в цей світ. Люди в клініці, до якої я звернулася, були добрими й поставилися з розумінням... Це був мій вибір, і я його підтримую, і зараз мені буде краще".

"Довгоочікувана вагітність закінчилася абортом після того, як ми дізналися, що у мого сина — дегенеративне захворювання мозку".

"Моя довгоочікувана вагітність закінчилася абортом після того, як ми дізналися, що у мого сина — дегенеративне захворювання мозку, яке могло викликати серйозні проблеми. Ми з чоловіком зробили найважче рішення, яке нам коли-небудь доводилося приймати у нашому житті. І ми перервали вагітність. Я вдячна за те, що у мене був вибір, і я змогла взяти на себе те невелике, що у мене було під контролем. Люди завжди повинні мати право вибору".

Читайте також: "Позбавили основних прав". Як у Польщі протестували у церквах і на площах проти заборони абортів

"Мені було 24 роки, і я нещодавно втратила роботу. Я зустрічалася зі своїм хлопцем протягом п'яти місяців. У нього була низькооплачувана робота, і він досі жив зі своєю мамою. Жоден з наших батьків не підтримував мене. Спочатку я хотіла залишити дитину, але я зрештою вирішила, що в моїх обставинах це було б нерозумною ідеєю. Я прийшла і зробила аборт на 11 тижні. Я не шкодую про це. Я досі навіть не впевнена, що колись стану хорошою мамою. Але я знаю, що це було на краще".

Читайте також: У Мексиці учасниці акції за легалізацію абортів закидали поліцію "коктейлями Молотова"

"Я була на інвалідності через занепокоєння і депресії. Це дуже серйозно. Я подумала про самогубство після того, як дізналася, що вагітна. "Я не можу вийти з дому — як я можу мати дитину?", — ось що спало мені на думку. Потім я дізнався, що у мене є доступ до аборту. Минуло чотири роки після аборту, і я не була щасливішою за все своє життя. Мені так пощастило. Роздуми про ці закони про аборти змушують мене плакати за всіх людей, які будуть думати, що знаходяться в ситуації, з якої немає виходу".

"Я лише почала вчитися на бакалавраті й завагітніла. Я жила з батьками, не мала роботи, була у важкому фінансовому становищі, а мій чоловік знаходився у 1,5 тисячах кілометрів звідси. Ми вирішили, що найкраще, щоб я зробила аборт, оскільки у той момент ми не могли утримувати дитину. Чотири роки по тому я закінчила юридичний факультет. Я знаю, що не змогла б закінчити його з дитиною. Я не можу сказати, що я щаслива, що зробила аборт, але це безперечно дало мені шанс почати свою кар'єру. Зараз я планую завести дитину, тому що я фінансово стабільна. Ось чому я підтримую аборти".

Читайте також: Уряд Іспанії хоче дозволити робити аборти підліткам від 16 років без згоди батьків

"Я зробила аборт у 19 років. Я просто не була готова бути матір'ю. Я не відчуваю сорому чи жалю через своє рішення. Я знаю, що зробила правильний вибір для нас обох. Зараз, у 27 років, я відмінна мама для 18-місячної дитини".

"Мені було близько 20 років, коли я зробила свій перший аборт. Пізніше, після кількох років видалення міоми з матки та кіст з яєчників, мені сказали, що моя матка недостатньо здорова для вагітності. Зрештою я закохалася і, попри три операції й думку "експерта", у результаті завагітніла. Мені було близько 30, коли я зробила другий аборт. Я плакала. Чорт забирай, я плачу, коли це друкую. Я ніколи не хотіла дітей і досі відчуваю себе так. Я так втомилася від людей, які керують моїм власним тілом. Я чорношкіра жінка; протягом всієї історії було так багато причин, за якими ми відчували, що наші тіла не є нашими власними, і так багато причин, за якими всі жінки відчували себе вразливими або не могли захистити себе. Люди повинні мати можливість вибирати те, що їм підходить. Ці закони спустошують мене. Моє тіло, мій ***** вибір".

Читайте також: "Відчепіться від жінок". У Києві активістки підтримали польські протести проти заборони абортів

"Як заміжня жінка я відчувала, що не можу нікому в житті розповісти про свій аборт. Хто б мене зрозумів? — подумала я. Ми з чоловіком не хотіли мати дітей, і додатково до цього була вагітність просто у найгірший момент. Це було одне з найважчих переживань у моєму житті, та ніхто про це не знає. Це навіть спричинило дистанцію між моїм чоловіком і мною, тому що він просто не розумів, яку дивну фізіологічну травму це викликало. Але я анітрохи не шкодую про це. Я досі можу соромитися того, що зробила аборт у шлюбі, але я ніколи не пошкодую про вибір, який я зробила для своєї родини, і не відчуваю, що повинна комусь пояснювати своє рішення. Кожен повинен завжди мати право обирати своє майбутнє".

Що відомо

  • Білий дім звинуватив Техас у порушенні конституційних прав жінок.
  • Згідно з рішенням Верховного суду США "Роу проти Уейда", який має прецедентну силу, американські жінки можуть робити аборт доти, доки плід не набуде здатності самостійно вижити поза маткою. Це відбувається зазвичай на 22-24 тижні вагітності.
  • Раніше губернатор штату Техас підписав закон, що забороняє аборти з шостого тижня вагітності. Більшість жінок не знає про свою вагітність до цього терміну і пізніше.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди