Збій купівлі Е-квитків у метро Києва: розробники пояснили причини

Збій купівлі Е-квитків у метро Києва: розробники пояснили причини

Збій купівлі Е-квитків у метро Києва: розробники пояснили причини
УНІАН

Компанія-виробник програмного забезпечення АСОП визначила причини проблем із купівлею Е-квитків, які виникли у київському метро 30 серпня.

Як повідомив "Головний інформаційно-обчислювальний центр" на своїй сторінці у Facebook, 30 серпня відбулася розсинхронізація службової бази даних і кластера. У результаті цього ядро квиткової системи не взаємодіяло із зовнішніми програмними компонентами.

Зокрема, для пасажирів не функціонувала опція поповнення гаманців, транспортних карт і придбання одноразових QR-квитків. Оплата проїзду раніше купленими одноразовими QR-квитками або транспортними картами з уже придбаними поїздками відбувалася гарантовано і штатно.

"Локалізувавши місце технічного збою, наші інженери негайно приступили до перемикання кластера службової бази даних на резервний, який перебував у повній готовності, але перемикання відбулося некоректно. Перемикання роботи системи з основного майданчика на резервну систему спричинило до різкого сплеску трафіку зі сторони бортових комп’ютерів, – розповіли фахівці компанії Ridango AS.

Зазначається, що експрес-аналіз перших годин роботи системи підтвердив, що всі дані цілі та неушкоджені, зокрема, інформація про поїздки пасажирів під час реанімації системи. У поведінку транспортних бортових комп’ютерів внесли зміни і перевірили стабільність роботи системи.

Що відомо

  • Через технічний збій автоматичної системи оплати проїзду у Києві у пасажирів виникли проблеми із купівлею разових поїздок.
  • У Києві з 14 липня остаточно вийшли з обігу паперові квитки для проїзду в транспорті.
  • ДФС провела обшуки в "Київпастрансі" за фактом ухилення від сплати податків.
  • Комунальні підприємства "Київський метрополітен" та "Київпастранс" звернулися до Київської міської ради з вимогою переглянути вартість проїзду або виділити їм необхідні кошти.
  • Експерт розповів, як і коли може подорожчати проїзд у київському метро.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок