"Золотого лева" Венеційської архітектурної бієнале отримав павільйон ОАЕ

"Золотого лева" Венеційської архітектурної бієнале отримав павільйон ОАЕ

"Золотого лева" Венеційської архітектурної бієнале отримав павільйон ОАЕ

"Золотого лева" за найкращий національний павільйон 17-й Венеційської архітектурної бієнале отримали Об'єднані Арабські Емірати. Куратори Ваель Аль-Вар і Кенічі Терамото були нагороджені за об'єкт з екологічно чистого цементу. Про це повідомляється на офіційному сайті події.

Журі бієнале назвали проєкт переможців "сміливим експериментом, який спонукає задуматися про взаємозв'язок між відходами та виробництвом, і відкриває нові можливості в галузі ремесла і високих технологій у будівництві".

Куратори павільйону ОАЕ вивчили місцеву географію Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб знайти альтернативу цементу, оскільки він є одним з основних джерел викидів вуглецю у світі. В результаті павільйон Арабських Еміратів представив масштабну конструкцію, створену з екологічно чистого цементу, виготовленого з перероблених промислових відходів.

"Золотого лева" Венеційської архітектурної бієнале отримав павільйон ОАЕ
Об'єкт з екологічно чистого цементу в павільйоні ОАЕ.

Куратори Ваель Аль-Вар і Кенічі Терамото продемонстрували дослідження, в якому вивчається, як сіль і мінеральні сполуки, виявлені в солончаках ОАЕ, можуть сприяти створенню поновлюваних будівельних матеріалів.

Другого "Золотого лева" як найкращий незалежний учасник бієнале отримала асоціація архітекторів з Берліна Raumlabor за проєкт "плавучого університету".

"Плавучий університет" – це лабораторія для колективного, експериментального навчання та передачі знань, яка розташовується в басейні з дощовою водою в Берліні. На бієнале університет був представлений у вигляді серії фотографій, креслень, моделей і реконструйованими об'єктами самої споруди.

"Золотого лева" Венеційської архітектурної бієнале отримав павільйон ОАЕ

17 Венеційська архітектурна бієнале почалася 22 травня і триватиме до 21 листопада 2021 року за кураторством архітектора і вченого Хашіма Саркіса. Темою бієнале стало питання "Як нам жити разом?" – свої відповіді на нього представлять 112 учасників з 46 країн.

Україна знову не буде представлена на архітектурному Бієнале у Венеції

Україна вперше представила себе на Венеційському бієнале сучасного мистецтва у 2001 році, а на Бієнале архітектури — у 2002-му. Проте порядок відбору куратора національного проєкту мистецького бієнале Міністерство культури розробило лише у 2018 році, тоді ж уперше за всю історію України відбувся конкурс.

Що до Бієнале архітектури – протоколу відбору кураторів проєкту досі не існує, але Україна все ж таки кілька разів брала в ньому участь. Проте, як зазначає Bird in Flight, упродовж усього цього часу над українським павільйоном з невідомих причин працювали здебільшого художники.

Після негативних відгуків про український павільйон у 2014 році в архітектурній спільноті України знову зайшла мова про необхідність конкурсу, а також про "налагодження зв'язків в архітектурному середовищі".

Читайте також

На 59-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва Україну представить галерея The Naked Room

"Молоко снів". Оголосили назву і головні теми Венеційської бієнале 2022 року

Як і де українські художники створюють виставки. Короткий огляд альтернативних мистецьких просторів

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад