Україна знову не буде представлена на архітектурному Бієнале у Венеції

Україна знову не буде представлена на архітектурному Бієнале у Венеції

Україна знову не буде представлена на архітектурному Бієнале у Венеції

У травні у Венеції відбудеться чергове архітектурне бієнале — престижна виставка, де свої проєкти покажуть 64 країни, але України серед них немає. Чому наша країна ось уже кілька років не фігурує на Бієнале архітектури розповідає видання Bird in Fllight.

Україна вперше представила себе на Венеційському бієнале сучасного мистецтва у 2001 році, а на Бієнале архітектури — у 2002-му. Проте порядок відбору куратора національного проєкту мистецького бієнале Міністерство культури розробило лише у 2018 році, тоді ж уперше за всю історію України відбувся конкурс.

Що до Бієнале архітектури – протоколу відбору кураторів проєкту досі не існує, але Україна все ж таки кілька разів приймала в ньому участь. Проте, як зазначає Bird in Flight, упродовж усього цього часу над українським павільйоном з невідомих причин працювали здебільшого художники.

Після негативних відгуків про український павільйон у 2014 році в архітектурній спільноті України знову зайшла мова про необхідність конкурсу, а також про "налагодження зв'язків в архітектурному середовищі".

Бієнале архітектури, на відміну від мистецького, перебуває у відомстві Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Останнє ж стверджує, що не має повноважень для призначення комісара павільйону, відбору архітектурних проєктів та фінансування такої події.

Український інститут ще наприкінці 2019 року мав низку перемовин із цим Міністерством про можливість презентації України на архітектурному бієнале, але за словами креативної директорки Інституту Тетяни Філевської, ця ідея не викликалла підтримки.

"Поки міністерства перекидають відповідальність за архітектурне бієнале одне на одного, Україна залишається поза світовим контекстом архітектури. Утім, можливо, такий стан справ — симптом хворобливості архітектурних процесів усередині самої країни", – підводить підсумки авторка статті Мар'яна Матвейчук.

Читайте також

Перемога над сонцем: що треба знати про нову виставку PinchukArtCentre

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад