"Майже на грані": новий керівник аеропорту "Рівне" про стан справ на летовищі

"Майже на грані": новий керівник аеропорту "Рівне" про стан справ на летовищі

Ексклюзивно
"Майже на грані": новий керівник аеропорту "Рівне" про стан справ на летовищі
Суспільне Рівне/Fb Олександр Якубець

Новий очільник Міжнародного аеропорту "Рівне" Олександр Якубець вважає за доцільне провести на підприємстві спецперевірки держслужб та інвентаризацію майна. Про це він сказав в етері Сьогодні. Головне на Суспільному. Розповів також про борги летовища, розвиток та найближчі перспективи комунального підприємства.

— У Вашій біографії ми не знайшли якихось поєднань з авіацією, аеропортами. Чому вирішили подати свою кандидатуру на конкурс? Чому аеропорт?

— Якщо я наголошу, що мене запросили "вичистити авгієві стайні", це буде, мабуть, грубо звучати. Тому я скажу, що прийшов здобувати для себе управлінський досвід. Виконувати обов'язки директора до засідання сесії мене запросив Сергій Кондрачук (голова облради,-ред.).

— Ваш виступ на сесії був найкоротший. Ви були впевнені, що за Вас проголосують, оскільки вас запросили?

— Ні, я не був впевнений, але я вважаю, що мені вдалося на тому першопочатковому етапі справитися з завданнями, які були поставлені мені керівництвом обласної ради. У першу чергу — безпосередній аналіз фінансово-господарської діяльності самого підприємства, фактичний аналіз умов підприємства.

— Які результати показав цей аналіз? Як справи в аеропорту?

— Майже на грані. За результатами аналізу я встановив, що аеропорт майже перебуває у стані банкрутства, за аеропортом рахується близько 37 мільйонів гривень заборгованості. При тому всьому на сьогодні в аеропорту є дебіторськаДебіторська заборгованість — суми, які нараховуються підприємству від покупців за товари або послуги, продані в борг. В балансі підприємства записуються як активи. заборгованість — 5,3 мільйона, але будь-які роботи, пов'язані з претензійно-позивним напрямком підприємством і юристами підприємства не здійснювалось.

— Результати Ви виклали в інформаційній довідці для депутатів. Про що там ще йшлося?

— Починаючи з податків, загальнообов'язкових зборів й інших платежів, в тому числі — здачі в оренду комунального майна підприємства. Так само — табелювання обліку робочого часу працівників. Мною були встановлені досить суттєві порушення, які й були доведені до відома всього депутатського корпусу. Я думаю, що за результатами цього аналізу депутати надавали оцінку можливому майбутньому кандидату.

— Скільки зараз на підприємстві працівників? Які борги з зарплати?

— На підприємстві працює 70 людей. Двоє людей звільнилося на початку мого призначення як т.в.о. і після засідання сесії облради двоє людей звільнилося за власним бажанням, у зв'язку з невиплатою зарплати. Заробітна плата виплачується фактично, коли є надходження коштів за рішенням сесії облради, тобто раз у квартал. І тоді людям здійснюється виплата заробітної плати уже державним виконавцем, оскільки рахунки підприємства повністю заблоковані.

— Під час цих щоквартальних виплат працівники отримують зарплату раз в повному обсязі, чи є заборгованість? І які борги перед кредиторами?

— Існує заборгованість по заробітній платі близько 2,5 млн грн. Заборгованість перед кредиторами коливається, тому не можу бути точним в цифрах, але заборгованість по єдиному соціальному внеску — близько 15 млн, податку з доходів фізичних осіб — більш як 10 млн, в тому числі й заробітна плата. Близько 3 млн — це борг за комунальні послуги, за використані енергоносії й тому подібне.

— Як відбувалось знайомство з колективом?

— Знайомство безпосередньо відбувалось з мого представлення першим заступником голови облради. І, власне, вже в процесі роботи знайомилися з колективом. Як таких зборів трудового колективу не було. На тих зборах, які відбувалися раніше, я присутнім фізично не міг бути, оскільки на той час ще працював у Державному бюро розслідувань, яке територіально знаходиться Львові.

— Зараз Ви керівник з приставкою т.в.о., поки Вас не затвердить Державна авіаційна служба. Лише після цього підприємство зможе продовжити сертифікацію?

Підприємство і на даний час може продовжувати сертифікацію. Уже була подана заявка попереднім керівником. Державна авіаційна служба України надала певні зауваження на усунення тих недоліків, які були вказані у висновках. На даний час вони усуваються, тому говорити, що питання сертифікації залежить від керівника підприємства – вважаю за недоцільне.

— Є підстави хвилюватись, що аеропорт не пройде сертифікацію?

— Ми знаємо, що в аеропорті мають здійснюватися роботи по держаній цільовій програмі щодо будівництва руліжної доріжки, конструкції світлосигнальних вогнів навігації, перону, а також капітального будівництва огорожі. Ці недоліки вказані ДАС в тих висновках, які подавалися на заявку раніше, попереднім керівником. Чудово розуміємо, що виконати ці роботи до 18 вересня ми не можемо, оскільки вони на етапі проходження експертизи проєктно-кошторисної документації.

— Чи можливо зробити аеропорт прибутковим, щоб максимально не залежати від бюджетного фінансування, аби люди регулярно отримували зарплату? Чи маєте програму розвитку?

Безумовно, програма розвитку мною розроблена. Основні моменти, на які я хотів би звернути увагу як новопризначений керівник, це проведення спеціальних документальних перевірок спеціальними держслужбами, починаючи з податкової перевірки й закінчуючи інспекцією праці. Оскільки на підприємстві спостерігається тенденція недоцільного використання комунального майна, яке здається в оренду, нераціонального використання робочого часу працівників. Як би прикро це не звучало, але трапляються випадки недостовірного табелювання обліку робочого часу. І це все лягає на бюджет підприємства, відрахування на загальнообов'язкові платежі, які накопичуються з року в рік і жодних заходів щодо їх подолання підприємство не здійснювало до сьогодні.

— З працівниками спілкуєтесь щодо цих зауважень?

— Звичайно, я намагаюся їм довести, більшість з них зі мною погоджуються і тому найближчим часом нам необхідно буде ініціювати проведення цих документальних перевірок перед власником підприємства і проведення комплексу інвентаризації того майна, яке ми в перспективі можемо здавати в оренду й отримувати додаткові надходження, щоб аеропорт сам міг заробляти на себе певні кошти й виходити, як то кажуть, в нуль.

— Попередній керівник говорив, що на території летовища є приватні земельні ділянки. Чи так це і чи може це завадити роботі аеропорту або під час, наприклад, будівництва огорожі?

— Так, на території аеропорту є приватизована земельна ділянка. На даний час я вивчаю ситуацію з приводу її приватизації, але як такій роботі на сьогодні перешкод вона не створює.

Аеропорт увійшов до державної цільової програми розвитку аеропортів до 2023 року. Цьогоріч для летовища передбачено 75 мільйонів. Щось змінилось з травня у цьому напрямку?

Наскільки мені відомо, то на даний час проєктно-кошторисна документація проходить певну експертизу і погодження по усіх п'яти проєктах, які мають відбутися до кінця цього року. Ми дуже сподіваємося, що роботи розпочнуться і до наступного року, до весни, можливо, нам вдасться розробляти якісь інші документації на проведення певних робіт. Можливо, ми зможемо вже залучати й програму чартерних рейсів, оскільки буде відкритий новий сезон.

Що відомо

  • Менеджерка з персоналу аеропорту Ольга Грогуль 25 серпня Суспільному повідомила, що у колективі після 19 серпня "вкрай суперечливі настрої" від негативних, недовіри страху, до надії, сподівання змін на краще. За її словами, з 830 тисяч гривень, виділених облрадою, половина піде на виплати тим, хто вже звільнився. І погасять близько 10 тисяч начальникам і 3,5 тисячі гривень прибиральницям. Люди не отримують зарплату з січня.
  • В аеропорту "Рівне" представили т.в.о. директора 2 серпня. Частина колективу летовища підписалась під зверненням до голови облради із проханням пояснити це призначення та вважає, що т.в.о. директора не відповідає вимогам цієї посади.
  • На посаду директора "Міжнародного аеропорту "Рівне" було три кандидати: авіаційний експерт Кирило Новіков, слідчий Львівського територіального управління Державного бюро розслідувань Олександр Якубець та Ігор Насинюк, який керував летовищем до цього.
  • Кандидатуру Олександра Якубця на посаді керівника аеропорту депутати Рівненської облради затвердили на засіданні 19 серпня. Контракт із новим очільником летовища депутати погодили на три роки із заміткою у проєкті, що це рішення набуває чинності після погодження Державною авіаційною службою.
  • 25 серпня попередній керівник аеропорту подякував колективу за роки співпраці.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок