В аеропорту "Рівне" представили т.в.о. директора. Частина колективу хоче пояснень

В аеропорту "Рівне" представили т.в.о. директора. Частина колективу хоче пояснень

Ексклюзивно
В аеропорту "Рівне" представили т.в.о. директора. Частина колективу хоче пояснень
зліва направо: І.Насинюк, С.Свисталюк, О.Якубець/фото пресслужби Рівнеоблради

У міжнародному аеропорту "Рівне", який є комунальним підприємством облради, 2 серпня колективу представили нового керівника Олександра Якубця. Він замінить Ігоря Насинюка, у якого закінчився контракт, і виконуватиме обов'язки директора до вересня, поки не визначать переможця конкурсу на цю посаду.

Частина ж колективу летовища підписалась під зверненням до голови облради із проханням пояснити це призначення та вважає, що т.в.о. директора не відповідає вимогам цієї посади.

Позиція частини колективу

З 9-ї ранку 2 серпня працівники комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Рівне" чекали представлення нового керівника. Проте зранку цього не відбулось.

До Рівненської обласної ради з аеропорту направили звернення з проханням пояснити призначення Олександра Якубця тимчасовим директором підприємства.

"Директор аеропорту повинен відповідати наступним кваліфікаційним вимогам: вища освіта за галуззю "Управління та адміністрування" або "Право", стаж роботи за посадами керівників нижчого рівня у транспортній галузі не менше п'яти років та в авіаційній галузі не менше двох років. Наскільки відомо, Олександр Якубець не відповідає вказаним вимогам", – йдеться у зверненні до обласної ради.

Колективу рівненського аеропорту представили нового тимчасового директора
Суспільне Рівне.

Суспільному у колективі зазначили, що під зверненням станом на понеділок підписалось три десятки людей і цей процес продовжується. Загалом колектив налічує вісім десятків.

Зранку ревізорка аеропорту "Рівне" Клавдія Шаправська коментувала кадрові зміни так:

"Дуже дивно, чому хорошого менеджера міняють на непрофесіонала. Чому? І в той час, коли у нас сезон зараз, коли ми приймаємо літачки і заробляємо якісь кошти. А зараз ми паралізовані буквально з суботи, тому що немає людини, яка б підписувала політну документацію. Це ж безпека, міжнародний статус – ми ж не можемо когось взяти з вулиці, щоб нам підписав документ", – сказала ревізорка.

Юрист аеропорту Сергій Васинюк зазначив: влітку 2021-го року домовилися про додаткову землю з Великоомелянською тергромадою та зробили документи на земельні ділянки, отримали устаткування він іноземних партнерів. З новим директором, вважає юрист, процеси розвитку можуть зупинитись.

"Є борги на підприємстві і зі сплати податків, і з партнерами. Наявність боргів врегульовується певними домовленостями. Якщо пішла людина, яка цих домовленостей досягала, то буде піднято питання про повернення, про зупинення тих реорганізацій, які існували", – пояснив Сергій Васинюк.

Колективу представили т.в.о. директора

Близько опівдні колективу аеропорту перший заступник голови облради Сергій Свисталюк представив нового тимчасового директора. Суспільного під час цієї події не було.

Представники колективу надіслали відео, як відбулось це представлення. На записі видно, що між кількома людьми та представником облради виникали дискусії щодо цього кадрового рішення.

Наприкінці представлення новий очільник зазначив, що за місяць має проаналізувати стан справ на летовищі та зрозуміти, які зміни потрібні на підприємстві.

Cуспільне спробувало отримати коментар Олександра Якубця телефоном, але той, пославшись на зайнятість, коментувати своє призначення не став.

Що каже голова облради

Суспільне звернулося до голови облради Сергія Кондрачука за коментарем. Він сказав, що рішення призначити директором юриста з'явилась під час бюджетних слухань.

"Мені б хотілося, щоб Олександр Якубець розібрався з фінансово-господарською діяльністю аеропорту, з документами, з орендними договорами і сказав нам, депутатам, яка ситуація. Обласна рада має цілу купу інших видатків, окрім аеропорту. Підприємство має саме на себе заробляти і його керівник має пояснити, як він це бачить", – сказав голова облради.

Сергій Кондрачук уточнив, що Олександра Якубця призначили на посаду тимчасово через ряд моментів, про які в обласній раді дізналися лише 2 серпня. Зокрема, про положення Повітряного кодексу України щодо призначення директора летовища.

"Повітряний кодекс України передбачає погодження керівника аеропорту з певними установами, зокрема, з Державіаслужбою. Під час приймання рішення по одному з трьох кандидатів 19 серпня19 серпня відбудеться засідання сесії облради буде пункт – новий керівник буде зобов'язаний пройти відповідні навчання, отримати відповідний сертифікат, отримати ряд допусків. Після того буде погоджений Державіаслужбою, і після того повноцінно приступить до виконання обов'язків", – зазначив Сергій Кондрачук.

Що відомо

  • На посаду директора "Міжнародного аеропорту "Рівне" є три кандидати: авіаційний експерт Кирило Новіков, слідчий Львівського територіального управління Державного бюро розслідувань Олександр Якубець та Ігор Насинюк, який керував летовищем до цього.
  • Рівненська обласна рада у травні отримала лист від СБУ щодо конкурсу на посаду директора аеропорту. У ньому Служба безпеки повідомила, що балансоутримувач не вказав усі кваліфікаційні вимоги до кандидатів на цю посаду і просять це врахувати.
  • Раніше голова облради Сергій Кондрачук зазначав, що вимогам, про які йдеться у листі СБУ, найімовірніше, відповідає лише чинний керівник летовища Ігор Насинюк.
  • Облрада на сесії не пристала на рекомендації СБУ та не проголосувала за зміни до статуту.
  • Туристичних авіарейсів із Рівного у 2021-му році не було.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок