У Голлівуді створюється проєкт по децентралізації фінансування фільмів

У Голлівуді створюється проєкт по децентралізації фінансування фільмів

У Голлівуді створюється проєкт по децентралізації фінансування фільмів AP

Некомерційна організація Decentralized Pictures планує восени розпочати роботу з підтримки кінематографістів за допомогою вебплатформи на основі технології блокчейн. Дотичними до компанії є родина відомого кінематографіста Френсіса Форда Копполи: його син Роман є співзасновником компанії, а до ради директорів входять донька метра, кінорежисерка Софія і його онука Джіа Коппола. Про це повідомляє видання IndieWire.

Проєкт є технологічною платформою, кінофундацією з онлайн-спільнотою, яка складатиметься з фанатів, професіоналів галузі та інших зацікавлених в індустрії людей.

Основна його ідея полягає в тому, що він буде використовувати технологію "блокчейн" і дасть можливість суспільству вирішувати, які фільми отримають фінансування. Таким чином Роман Коппола і його партнери прагнуть вирішити "одну з найбільших проблем Голлівуду".

"У певному сенсі, це демократично обрана кінофундація", – сказав віцепрезидент кіностудії American Zoetrope Майкл Мусанте. "Замість залу засідань, що складається з керівників – рішення прийматиме наша спільнота, яке висловлює свою думку і розповідає людям, що їм подобається".

Творці зможуть подавати заявки на конкретні фінансові та нефінансові нагороди: грошові призи від самої некомерційної організації, призи, надані приватними особами та організаціями за конкретні теми фільмів, і нефінансові призи у вигляді наставництва або представництва. Автори будуть вносити плату за участь в конкурсі у криптовалютних токенах некомерційної організації.

У Голлівуді створюється проєкт по децентралізації фінансування фільмів

Майкл Мусанте, Роман Коппола і Лео Матчетт з Decentralized Pictures

Цей внесок надходить в смарт-контракт, який платить іншим членам спільноти за те, що вони висловлюють свою думку щодо проєкту. Проєкти з найвищим рейтингом стають фіналістами, з яких Decentralized Pictures обере переможців.

Переможець таких "конкурсів" отримує фінансування та змогу укласти фінансову угоду, що включає мережу партнерів, в яку входять виробничі компанії, агентства та керуючі компанії.

Учасники спільноти зможуть спостерігати за ходом роботи, знайомитися зі сценаріями та спілкуватися з його творцями. Вони також будуть голосувати за проєкт за різними критеріями, які залежать від раунду фінансування, включно з можливим соціальним впливом фільму, оцінюванням персонажів і сюжету.

Наразі платформа перебуває на стадії бета-тестування з членами Ghetto Film School і USC School of Cinematic Arts. Як тільки він буде запущений, будь-хто охочий зможе приєднатися до нього і проголосувати або поборотися за грошові винагороди.

Що таке блокчейн

Блокчейн – це новітня технологія, інтерес до якої зріс разом з популярністю криптовалют. У дослівному перекладі блокчейн – це безперервний ланцюжок блоків. У ній містяться всі записи про угоди. На відміну від звичайних баз даних, змінити або видалити ці записи не можна, можна тільки додати нові.

Таким чином, завжди можна відновити історію переходів конкретного активу з рук в руки та дізнатися його нинішнього власника. За своєю суттю блокчейн – це мережа комп'ютерів, які можуть знаходитись будь-де. Блокчейн ще називають технологією розподілених реєстрів, тому що весь ланцюжок угод і актуальний список власників зберігає на своїх комп'ютерах безліч незалежних користувачів. Навіть якщо один або кілька комп'ютерів дадуть збій, інформація не пропаде.

Технологія блокчейн – одна з найбільш перспективних нових технологій на сьогодні. Вона забезпечує метод запису і передачі даних прозорим, надійним і доказовим способом. Вона дозволяє приватним особам і компаніям брати участь в системі переказів, яка є повністю прозорою, демократичною і безпечною. Найголовніше, вона дозволяє зберігати та проводити транзакції без необхідності в посередниках (наприклад, банках).

Читайте також

Художник Дем'єн Герст запустив соціальний експеримент з NFT

Ринок цифрового мистецтва: як працює NFT і чи зможуть на ньому розбагатіти українські художники

Електронна гривня. Як і навіщо центральні банки працюють над власними цифровими валютами

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше