У США розвідники не змогли виявити джерело появи COVID-19 — The Wall Street Journal

У США розвідники не змогли виявити джерело появи COVID-19 — The Wall Street Journal

У США розвідники не змогли виявити джерело появи COVID-19 — The Wall Street Journal
УНІАН

Розвідувальні органи США надали президентові Джо Байдену звіт про можливе походження коронавірусу. У доповіді немає остаточних висновків з цього питання, зокрема через брак докладної інформації від китайської сторони.

Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.

У звіті, наданому Білому дому, немає відповіді на питання, чи перейшов вірус до людини природним шляхом або внаслідок витоку з лабораторії, зазначає видання. Як пише The Wall Street Journal, автори доповіді наголошують на важливості залучення Китаю до обміну лабораторними записами, зразками геному та іншою інформацією.

"Якщо Китай не збирається надавати доступ до певних даних, ви ніколи не дізнаєтесь про це", — сказав один зі співрозмовників видання.

Всесвітня організація охорони здоров'я та Китай у березні назвали "малоймовірним" одну з найпоширеніших теорій появи COVID-19, яка припускає, що вірус "утік" з лабораторії уханьського Інституту вірусології.

Також дослідники припускали, що вірус є зоонозним і передався безпосередньо від тварин до людей, тому що саме так в останні десятиліття почалося понад 70% нових інфекцій. Одне з можливих припущень полягало в тому, що вірус "перескочив" від кажанів до людей або спочатку до іншої тварини-носія, а потім вже — до людини.

У попередньому звіті розвідки було встановлено, що три співробітники лабораторії в Ухані захворіли восени 2019 року. Вони звернулися до лікарень з симптомами, подібними до проявів ковіду ще до появи перших повідомлень про цю хворобу з Китаю.

Що відомо

  • Перший офіційний випадок зараження COVID-19 виявили в китайському місті Ухань у 2019 році.
  • 24 травня у МЗС Китаю заперечили дані про коронавірус у співробітників уханської лабораторії до початку пандемії.
  • 26 травня президент США Джозеф Байден доручив співробітникам американської розвідки активізувати розслідування щодо походження коронавірусу та закликав Китай до співпраці. У липні Китай заявив, що більше не братиме участь у розслідуванні походження COVID-19.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я створює нову групу експертів, яка працюватиме над з'ясуванням походженням COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок