Нові Санжари. Обсервація. День 2

Нові Санжари. Обсервація. День 2

Нові Санжари. Обсервація. День 2 UA:Poltava

Політичне замовлення або акція, влаштована ворогом. Так розцінюють акцію протесту у Нових Санжарах у Міністерстві внутрішніх справ. Про це повідомив радник міністра Іван Варченко. 22 лютого він прибув до селища. Також приїхав секретар РНБО за дорученням президента. Нагадаю, у Нових Санжарах третій день перебувають евакуйовані українці та іноземці з Китаю. У четвер їх зустріли акцією протесту місцеві жителі і не тільки, нині у селищі спокійно.

20 лютого. Нові Санжари. Українці зустрічають земляків та іноземців, яких евакуювали із Китаю. 2 дні потому. Мітингувальників немає, але є ті, хто зносить харчі до медцентру Нацгвардії "Нові Санжари".

Полтавці привезли допомогу евакуйованимUA:Poltava

Полтавці привезли допомогу евакуйованим

Серед них привезла їжу евакуйованим Альона Гончаренко: "Принесли чай, каву, бо сконтактували з дівчати, які зараз тут перебувають, у соцмережах. І Полтава, і Полтавщина, і Нові Санжари – абсолютно нормальні люди. Усе це відбулося через "недокомунікацію". Люди, які перебувають у мед центрі, вони ні в чому не винні і є здоровими". Церква передає духовну літературу евакуйованим. Привіз її єпископ Новосанжарський Веніамін Погребний: "Передали літературу про молитву, милість, любов. Взагалі про милосердя. Бо ми розуміємо, у якому сенсі психологічно, як важко було людям, які приїхали. Ми намагаємося підтримати їх".

Секретар РНБО Олексій ДаніловUA:Poltava

Секретар РНБО Олексій Данілов

Прибуває до Нових Санжар і секретар РНБО Олексій Данілов. Він тут за дорученням президента. Каже: ситуація в санаторії контрольована. Також говорить, що мітинг, влаштований двома днями раніше організували «професійні провокатори». Вони підбурювали натовп та свідомо дезінформували населення, каже секретар РНБО Олексій Данілов:

"Ці люди є професійними. Коли стається така ситуація, вони роблять підбурення, а потім зникають. І СБУ, і Міністерство внутрішніх справ розуміють про кого йде мова. Вони відпрацюють цю ситуацію". Іван Варченко, радник міністра внутрішніх справ: "Ми фізично встановлюємо кожну особу: хтось підбурював, хтось безпосередньо вчиняв. Частина очевидців заявляє: "Ці люди не з нашого села". Будь-які подібні ситуації , які виникають в Україні, вони можуть трактуватися або політичними (для здобуття пролітних очок та реклами), або використовуватися нашими ворогами. Ми бачимо підбурення у соцмережах, в інформаційному просторі. Бачимо дезінформацію щодо Нових Санжар та корона вірусу".

Нині у селищі спокійно. Більшість згадувати про мітинг не хоче. Дехто каже, що не ходив перекривати в’їзд. Є й ті, хто говорять, що під час акції мітингували не лише місцеві, каже житель Нових Санжар Валерій Джупій:

Житель Нових Санжар Валерій ДжупійUA:Poltava

Житель Нових Санжар Валерій Джупій

"Коли люди під'їжджали до санаторію, то було видно, як ці всі (не буду їх називати "тітушками") налаштовані агресивно. І як вони провокували всі сили зробити цей вандалізм. Відразу видно, що не місцеві: манери не ті, настрій. Наша люди вийшли, щоб їм якусь інформацію дали, щоб люди розуміли. Ці люди брали каміння, кидали у поліцію, Нацгвардію, розбивали вікна і автобусі. Це я особисто бачив".

Не пікетувала місцева Жанна Джепа:

Жителька Нових Санжар Жанна ДжепаUA:Poltava

Жителька Нових Санжар Жанна Джепа

"Я особисто не брала участь. Але хотіла. Ішла на роботу, і бачила як їхали БТР. Це вже 20-го числа. Якби раніше приїхали попередили про це, то, можливо, було б все зовсім не так".

Серед мітингувальників 20 лютого був Євгеній Троценко:

Житель Нових Санжар Євгеній ТроценкоUA:Poltava

Житель Нових Санжар Євгеній Троценко

"Ніяких не було тут чужих людей. Були місцеві люди. Люди самі по собі збиралися. Бо кожен переживає за своїх дітей, своїх внуків. Ніяких sms-повідомлень не було. То все казки".

Селищна голова Нових СанжарUA:Poltava

Селищна голова Нових Санжар

Селищна голова Нових Санжар Інна Коба намагалася вгамувати місцевих. Інформації про те, чи везуть евакуйованих до Нових Санжар, у неї не було 19 числа, каже Інна Коба: "Люди не могли дізнатися більше інформації, ніж у соцмережах. Вони хотіли прояснити ситуацію. Я була з людьми. Організатором – не була. З людьми треба було просто переговорити. Зараз з людьми говорять. Але це треба було робити за два-три дні".

20.02.2020. Автобуси із евакуйованими людьми заїжджає до медцентруUA:Poltava

20.02.2020. Автобуси із евакуйованими людьми заїжджає до медцентру

Нагадаємо, з 19 лютого у Нових Санжарах розпочалися протести місцевих жителів через плани уряду розмістити тут евакуйованих з китайського Уханю людей. Це все перейшло у сутички. Люди впродовж дня блокували трасу та вхід до медцентру. Відбувалися і зіткнення із правоохоронцями. Зрештою евакуйованих українців та іноземців привезли до Нових Санжар до санаторію Національної гвардії. Там нині на обсервації перебувають 106 людей: евакуйовані українці та іноземці, також – члени екіпажу. Усі – без ознак респіраторної інфекції. Вони там пробудуть 2 тижні.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди