Через кліматичну кризу зливи в Європі посилилися на 20%, а підвищення температури на планеті спричинить подальше збільшення частоти повеней.
Про це йдеться у звіті Міжурядової панелі з питань зміни клімату, передає The Guardian.
Автори звіту наголосили, що саме викиди парникових газів в результаті діяльності людини є головною причиною екстремальних погодних умов.
За даними вчених Групи з оцінки погоди у світі з подальшим підвищенням температури у Західній та Центральній Європі зростатиме кількість таких екстремальних опадів та повеней, які пережили Німеччина та Бельгія у липні 2021 року.
"Величезні людські та економічні втрати, спричинені цією повінню, є яскравим нагадуванням про те, що країнам у всьому світі необхідно готуватися до більш екстремальних погодних явищ, і що ми терміново повинні скоротити викиди парникових газів", — наголосив професор Маартен ван Алст з Університету Твенте в Нідерландах, який також є директором кліматичного центру Червоного Хреста.
У новому дослідженні, проведеному Ван Алстом та 38 іншими вченими, були використані метеорологічні вимірювання, комп'ютерні моделі високої роздільної здатності та рецензовані методи дослідження. Дослідники порівняли частоту екстремальних опадів, які відбуваються у сучастному спекотному кліматі з гіпотетичною частотою таких погодних явищ у світі, в якому люди не впливали б на клімат.
Дослідження зосереджувалося на двох регіонах, що найбільше постраждали під час липневих повеней: німецьких районах біля річок Агр та Ерфт, де за день випало 93 мм опадів, та регіоні Бельгійського Маасу, де за 2 дні випало 106 мм.
Дослідники оцінили ймовірність таких екстремальних опадів в одному місці як 0,25% за будь-який рік.
"Це рідкісна подія, але рідкісна подія, до якої ми повинні все більше готуватися", - сказав Ван Алст.
Що відомо
- У штаті Веракрус на узбережжі Мексиканської затоки вирує ураган "Грейс", який призвів до потужної повені, зсувів та відключення електроенергії. За попередніми даними, у результаті негоди загинули щонайменше восьмеро людей.
- Кількість жертв через повінь на півночі Туреччини зросла до 70 людей, щонайменше 47 людей зникли безвісти. У постраждалих регіонах тривають пошуково-рятувальні операції.
- Організація Об’єднаних Націй оприлюднила висновки доповіді Міжурядової групи експертів з питань змін клімату (IPCC). Відповідно до них, згубний вплив людства на клімат є доведеним фактом, а спричинені ним зміни у природних комплексах неможливо буде подолати протягом століть.
- 11 липня у Німеччині розпочалися сильні дощі через циклон "Бернд", який обрушився на центральну Європу. Зливи призвели до повені та значних руйнувань на заході країни, а також у Бельгії. Найбільше від повеней постраждали західні німецькі федеральні землі Північний Рейн-Вестфалія і Рейнланд-Пфальц.
- Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що шокована "сюрреалістичними руйнуваннями", обумовленими потужними повенями, яких зазнала Німеччина минулого тижня.
- Повені завдали збитків Німеччині на суму близько двох мільярдів євро. Їхніми жертвами стали понад 180 людей.
- У Чорногорії 8 серпня спалахнула масштабна лісова пожежа на височині Мало-Брдо. Вогонь впритул наблизився до житлових будинків чорногорської столиці Подгориці.
- Станом на 7 серпня у Греції, яка кілька днів бореться з масштабними пожежами, за добу зафіксували 426 лісових пожеж. При цьому у країні кілька днів поспіль фіксує температурні рекорди.
- 28 липня у Туреччині у місті Манавгат у курортній провінції Анталія спалахнула лісова пожежа. Через спеку та сильний вітер вогонь швидко поширювався, наступного дня пожежі спалахнули у популярних курортних містах — Мармарисі та Бодрумі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!