Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що шокована "сюрреалістичними руйнуваннями", обумовленими потужними повенями, яких зазнала Німеччина минулого тижня.
Про це Меркель заявила під час візиту до комуни Шульд, повідомляє BBC.
"Це шокує – я практично можу сказати, що в німецькій мові бракує слів для позначення завданих руйнувань", – сказала канцлерка.
При цьому Меркель зазначила, що радіє тому, що люди тримаються разом та допомагають одне одному.
За даними видання, через повені у Німеччині та Бельгії загалом загинули щонайменше 188 людей. Найімовірніше, цей перелік жертв не є остаточним, оскільки сотні людей все ще вважають зниклими безвісти.
Читайте також: Режим НС, руйнування та паралізоване залізничне сполучення: які наслідки повеней в Європі
Представники уряду західної Німеччини попередили, що дамба Штайнбах на південний захід від Бонна все ще перебуває під загрозою прориву. Місцева влада евакуювала мешканців, які проживають нижче за течією ріки.
Європейські лідери звинуватили у потужних зливах та повені кліматичні зміни, закликавши боротися із глобальним потеплінням.
"Світ має діяти швидше у боротьбі зі змінами клімату", — заявила Ангела Меркель.
Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц заявив, що на засіданні уряду 21 липня міністерство запропонує пакет негайної допомоги в розмірі 300 мільйонів євро.
Що відомо
- Сильні дощі тривають в Німеччині з 11 липня через циклон "Бернд", який обрушився на центральну Європу. Зливи призвели до повені та значних руйнувань.
- Станом на 17 липня повідомлялось про 141 загиблого внаслідок повені на заході Німеччини.
- Найбільше від повеней постраждали західні німецькі федеральні землі Північний Рейн-Вестфалія і Рейнланд-Пфальц.
- Місцева влада закликала мешканців кількох населених пунктів залишити домівки через неконтрольований вихід з берегів водойм. Також залізнична компанія Deutsche Bahn закликали пасажирів оминати Північний Рейн-Вестфалію через призупинене залізничне сполучення на багатьох ділянках.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!