Україна вперше за 18 років здобула дві перемоги на чемпіонаті Європи з волейболу European Volleyball

Волейболістки мають шанс уперше за 20 років вийти з групи.

Збірна України вдруге перемагає на жіночому чемпіонаті Європи-2021 з волейболу в румунській Клуж-Напоці. Команда впевнено обіграла Швецію в четвертому матчі групової стадії з рахунком 3:0.

Україна стартувала на цьому чемпіонаті з двох поразок проти Нідерландів (0:3) і Туреччини (0:3), проте в третьому таки здобула першу перемогу проти Фінляндії (3:1) в групі D.

Тепер на рахунку України – шість очок, і шанси на вихід до 1/8 фіналу зростають. Туди проб'ються чотири найкращі команди групи.

Востаннє українки виходили до плей-оф жіночого чемпіонату Європи з волейболу в 2001 році: тоді гравчині дійшли до півфіналу й посіли четверте місце.

Цього року підопічні Володимира Орлова зустрічалися зі шведками вже втретє. Попередні два матчі, що відбулися у кваліфікації чемпіонату Європи, Україна програла.

Швеція вважалася фавориткою зустрічі та входила на матч з двома перемогами над Фінляндією та Румунією і поразкою від Туреччини.

Як зіграли українки

Стартовий сет волейболістки почали ніздря в ніздрю. До 15:15 гра була рівною, проте далі Україна зробила ривок і вийшла у відрив на чотири очки.

Шведки намагалися наздогнати, але українська догравальниця Олеся Рихлюк заробила сетпойнт – 24:20. Одразу його реалізувати не вдалося. Суперниці відіграли три сетпойнти, але гравчиня турецького "Кузейбору" Рихлюк знову якісно зіграла у відповідальний момент і заробила Україні перемогу в першому сеті – 25:23.

Другу партію українки знову починали в якості лідерок, повівши 5:3. Збірна відірвалася за 7:4, та Швеція зрівняла до 7:7, успішно заблокувавши удар українок.

Команда зуміла відновити лідерство – 12:9, і вже його не відпускала. Юлія Герасимова заробила відрив у шість очок за рахунку 19:13. Точні удари Рихлюк і аут Швеції принесли Україні сетпойнт. Цього разу збірна одразу скористалася цим шансом і оформила другу партію на свою користь – 25:17.

У третьому сеті українки вчергове залишили суперницям роль наздоганяючих. Шведки відкрили рахунок у партії, та українки знову забрали інціативу й створили відрив у три очки. Знайти ключ до України в опоненток ніяк не виходило.

Українки динамічно провели завершення матчу та з третього матчпойнту завершили партію з рахунком 25:20.

У підсумку Україна здобула перемогу з рахунком 3:0 за сетами, витративши на це менше 80 хвилин. Таким чином вона завершує передостанній тур групової стадії на третьому – прохідному – місці в групі.

Востаннє українки вигравали більше одного матчу на Євро в 2003 році.

Найрезультативнішою гравчинею збірної України знову стала Олеся Рихлюк. На її рахунку – 26 очок.

Чемпіонат Європи. Четвертий тур

Україна – Швеція 3:0 (25:23, 25:17, 25:20)

6. Румунія – 0 (2:9)

• 25 серпня – останній матч України в груповій стадії, який команда зіграє проти Румунії.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа