Збірна України з волейболу обіграла чинних чемпіонів Європи на товариському турнірі перед Євро-2021 ФВУ

Чемпіонат Європи стартує вже 1 вересня.

Напередодні чемпіонату Європи в Кракові чоловіча збірна України з волейболу провела домашній турнір Кубок Хортиці. Змагання приймала запорізька "Юність".

Спочатку в турнірі мали взяти участь представники України, Болгарії, Сербії та Словенії. Однак останні від участі відмовились, тож господарі змагань дозаявили ще одну команду - Україна-1.

На старті основна збірна України обіграла Болгарію в затяжних п'яти сетах - 3:2, далі підопічні Уґіса Крастіньша за чотири партії розбірались із резервною командою господарів майданчика - 3:1, а в заключному третьому матчі готувались до зустрічі з Сербією - триразовими чемпіонами Європи (2001, 2011, 2019) та олімпійськими чемпіонами в Сіднеї (2000).

Сербія, як і Україна, на шляху до третьої гри не зазнала жодної поразки, тож завершальний матч мав би визначити переможця товариського турніру перед континентальною першістю.

До слова, інша українська команда за підсумками змагань стала четвертою. У зустрічі за третю сходинку п'єдесталу українці поступились Болгарії - 2:3.

Як розвивались події в матчі Україна - Сербія

Українці показали доволі потужний перший сет. Уже за рахунку 4:4 українцям вдалось виграти 6 розіграшів поспіль і створити комфортний гандикап - 10:4. Протягом стартової партії команда Угіса Крастіньша ще більше відірвалась від опонентів завдяки якісній грі на подачі. Тож заключний рахунок першого сету становив 25:17 з перевагою у 8 м'ячів для України.

У другій партії сербські волейболісти вже чинили сильніший опір - команди змінювали одна одну на позиції лідерів, однак після швидко відновлювали статус-кво та продовжували йти на рівних протягом усієї партії. Зрештою українцям вдалось дотиснути титулованих візаві і в другому сеті, але з мінімальною перевагою - 27:25.

Не менш напруженою вийшла і третя партія. За рахунку 13:13 капітан України Олег Плотницький надійно зіграв на подачі та вивів свою команду в лідери з перевагою в 3 очки. Однак серби відновили рівновагу - 17:17. На фінальному відрізку партії суперники знову не відпускали одне одного. І якщо в попередньому сеті українцям вдалось вирвати перемогу, то тепер звитяга залишилась за гостями. В останніх розіграшах серби виявились непохитними - 25:22.

У четвертому сеті за рахунку 5:5 українці повернули собі подачу, і Дмитро Вієцький, оформивши кілька ейсів, вивів Україну вперед. Попри тиск з боку опонентів, українцям вдавалось до закінчення партія утримувати перевагу в рахунку. Але за цифр 21:20 на табло підопічні Крастіньша програли подачу і вперше дозволили опонентам дістати себе - 21:21. Надалі серби цим скористались сповна - 26:24 на користь гостей, і гра перейшла в п'ятий сет.

У заключному ж сеті українці виявились витривалішими - 15:10 на користь господарів.

Волейбол. Кубок Хортиці

• Україна - Сербія - (25:17, 27:25, 22:25, 24:26, 15:10)
  • Україна-1 - Болгарія (20:25, 25:22, 25:23, 21:25, 14:16)

• З 1 до 19 вересня проходитиме чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків. Матчі прийматиме Краків, Польща.
  • Україна вдруге зіграє у фінальній частині континентальної першості. У 2019 році українці зупинились у чвертьфіналі.
  • Україна гратиме в групі "А" разом із Польщею, Бельгією, Сербією, Грецією та Португалією.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей