Збірна України з волейболу здобула першу перемогу на чемпіонаті Європи

Збірна України з волейболу здобула першу перемогу на чемпіонаті Європи CEV

Команда піднялася на третє місце в групі.

Збірна України здобула перемогу в третьому матчі групової стадії жіночого чемпіонату Європи з волейболу в румунській Клуж-Напоці. Команда обіграла Фінляндію з рахунком 3:1.

Україна програла два попередні матчі проти Нідерландів (0:3) і Туреччини (0:3) та розпочинала третій тур на останньому місці в групі D, проте в наступному зуміла завоювати перші три очки на цьому чемпіонаті.

З Фінляндією команда двічі зустрічалася в 2017 році й виграла обидва матчі з рахунком 3:1. На цей матч українки входили в статусі фавориток.

Як зіграли українки

Підопічним Володимира Орлова вдалося вийти вперед на самому початку гри. Українки повели 3:0. Фінки змогли наздогнати суперниць за рахунку 12:12. Проте Україна швидко відігралася й тримала відрив до самого закінчення стартової партії.

Українки повели з рахунком 1:0 (25:19). Це був перший сет, який збірна виграла на цьому чемпіонаті.

У другій партії Фінляндія чинила активніший спротив. Україна знову вела в рахунку, проте опонентки зрівняли за 15:15. Щойно "синьо-жовті" відвоювали лідерство, рахунок знову став порівну – 20:20. Фінки згодом повели 23:21 і були близькі до того, щоб зрівняти й за сетами, проте Україна виграла чотири очки поспіль і вирвала перемогу в другій партії – 25:23.

Та протистояти Фінляндії з кожним сетом ставало дедалі важче. В третьому повели вже фінки, і українкам довелося бути в ролі наздоганяючих. Зрівняти вдалося за 13:13. Далі волейболістки йшли впритул. Капітанка команди й нападниця казахстанського "Алтаю" Надія Кодола вивела Україну вперед – 16:15. Помилки суперниць допомогли збільшити відрив.

Фінки до останнього створювали тиск і наблизилися до українок на одне очко за 22:23, але помилилися на подачі й подарували Україні матчпойнт. "Синьо-жовті" не реалізували два матчпойнти поспіль і дала Фінляндії повести 25:24. Далі українки весь час зрівнювали, проте на останньому сетпойнті суперниць вибили м'яч в аут, і партію таки взяли фінки – 28:26.

Матч перейшов у четверту партію, де сценарій повторювався: команди йшли нога в ногу до рахунку 8:8. Але далі фінки вирвалися вперед і тримали перевагу в три-чотири очки.

Проте активність Ірини Трушкіної й Богдани Анісової дозволила зрівняти – 16:16, а далі й вийти вперед – 21:18. Фінки знову скоротили відставання до одного пункту, але Олеся Рихлюк заробила для України 22-ге очко. Згодом команда таки заробила матчпойнт і з першого разу оформила перемогу в сеті, а разом з ним у матчі– 25:22.

Поєдинок, що тривав дві години, вивів Україну на третє місце в групіПізніше цього дня грають Румунія та Швеція.. До плей-оф виходять чотири найкращі команди групи.

Найрезультативнішою гравчинею збірної України стала нападниця турецького "Кузейбору" Олеся Рихлюк. На її рахунку – 20 очок.

Ця перемога – перша для України на Євро-2021 та лише друга за останні 18 років у фінальних частинах чемпіонатів Європи. На Євро-2019 українки в останньому турі перемогли Португалію (тоді з групи не вийшли).

Чемпіонат Європи. Третій тур

Фінляндія – Україна 1:3 (19:25, 23:25, 28:26, 22:25)

6. Румунія – 0 (1:3)

• Попереду в України ще два матчі групової стадії, в яких команда боротиметься за вихід до 1/8 фіналу: проти Швеції – 23 серпня, і фінальний – проти Румунії – 25 серпня.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа