У гімнастиці дозволять виступати з покритою головою. Що про це відомо

У гімнастиці дозволять виступати з покритою головою. Що про це відомо

У гімнастиці дозволять виступати з покритою головою. Що про це відомо
Ali Ashref

Раніше цього добилися в акробатиці, проте дозвіл не поширювався на всі дисципліни гімнастики.

Міжнародна федерація гімнастики (FIG) перегляне свої правила щодо обов'язкової форми на змаганнях.

Гімнасткам і гімнастам дозволять виступати на змаганнях із покритою головою, що розширить можливості для участі в турнірах людей, які носять головні убори через релігійні переконання, зокрема мусульманських спортсменок. Таке рішення ухвалив виконавчий комітет FIG.

Керівництво федерації погодилося, що "спортсменам, які хочуть покривати голову, має бути дозволено це робити".

Умовою є дотримання безпеки та вимог виду спортуFIG опікується різними видами гімнастики: спортивною, художньою, акробатичною, а також стрибками на батуті, аеробікою та паркуром.. Зокрема, покриття має "тісно прилягати до голови", а "обличчя спортсмена/-ки має бути повністю відкрите, аби уникнути ризиків для безпеки під час виступу".

Крім того, покриття має бути того самого кольору, що й костюм.

Остаточні правила погодять на наступному засіданні виконкому, що заплановано на листопад 2021 року.

Читайте також: Німецькі гімнастки протестують проти сексуалізації на Олімпіаді. Яким чином вони це роблять?

Раніше головні убори в гімнастиці допускалися лише як виключення. Зокрема, в 2019 році такого дозволу добилася команда Ірану, аби в змаганнях змогли взяти участь їхні акробатки.

Виступати з покритою головою вже дозволено в деяких інших видах спорту, в тому числі у футболі, баскетболі, важкій атлетиці, фехтуванні, фігурному катанні тощо.

Що відомо

  • У цьому сезоні німецькі спортивні гімнастки виступили проти сексуалізації у спорті та почали популяризувати комбінезони, що повністю закривають ноги.
  • У 2012 році Захра Ларі з Об'єднаних Арабських Еміратів стала першою фігуристкою, яка виступила в хіджабі на міжнародних змаганнях.
  • За рік до того право на виступ у закритому одязі та з покритою головю виборола пакистансько-американська важкоатлетка Кулсум Абдулла.
  • Фехтувальниця Ібтіхадж Мухаммад – перша американка, яка брала участь у Олімпійських іграх у хіджабі та виграла медаль ("бронзу") в Ріо-2016.
  • У 2017-му судансько-британська спортсменка й активістка Асма Ельбадаві переконала FIBA дозволити жінкам виступати з покритою головою в баскетболі.
Читайте також: Жіночу збірну Норвегії з гандболу оштрафували через відмову вдягати бікіні. Що про це відомо
На початок