"Українська увертюра" Богдана Кривопуста – новий музичний символ країни

"Українська увертюра" Богдана Кривопуста – новий музичний символ країни

"Українська увертюра" Богдана Кривопуста – новий музичний символ країни

19 серпня відбувся концерт-фінал і церемонія нагородження лауреатів всеукраїнського композиторського конкурсу "Українська концертна увертюра" від Благодійного фонду Марії Дідковської "Відкрита музика міста". Про це організатори повідомляють у пресрелізі.

На подвір’ї Національного музею історії України пролунала прем’єра сучасної концертної увертюри, що стане альтернативою твору Миколи Лисенка з опери "Тарас Бульба" 1890 року.

За результатами анонімного голосування журі третє місце посів Олександр Шимко ("Увертюра піднесення"), друге – Володимир Рунчак ("Україна – назавжди"), а перемогу отримав Богдан Кривопуст із твором "Українська увертюра" який став новим музичним символом країни.

"Українська увертюра" Богдана Кривопуста – новий музичний символ країни

"Радий, що написав твір, який, сподіваюся, буде виконуватися й надихати людей, – коментує свою перемогу Богдан Кривопуст. — Мені дуже приємно бути серед конкурсантів та номінантів, адже я впевнений, що кожна із 35 конкурсних партитур написана серцем і заслуговує на виконання як в Україні, так і за її межами".

Роботи конкурсантів оцінювало почесне журі, до складу якого увійшли музиканти країни на чолі із композитором Євгеном Станковичем. Усі партитури були анонімними і мали лише порядкові номери.

Трансляція концерту відбудеться на телеканалі UA:КУЛЬТУРА 23 серпня о 14:45.

Фото: Дарья Шрамко, Инна Рахуба

Що відомо

  • Всеукраїнський композиторський конкурс "Українська концертна увертюра" стартував наприкінці 2020 року. Його головна мета – розкрити музичний потенціал країни та створити сучасну  увертюру, яку можна буде  використовувати під час усіх урочистих офіційних подій.
  • Богдан Кривопуст – український композитор, стипендіат Міністерства культури Польщі, лавреат міжнародни конкурсів. З 2008 року є директором міжнародного фестивалю "Форум музики молодих", з 2010 року – директор видавництва "Музична Україна". У 2019 році за видатні досягнення у професійній творчості йому присуджено премію імені М. В. Лисенка.

Читайте також

Як в Україні шукають нову головну концертну увертюру та чому це важливо для сучасних композиторів

Які культурні заходи відвідати до Дня Незалежності. Поради від Мінкульту

Суспільне готує масштабні спецпроєкти до Дня Незалежності України

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше