Зеленський обіцяє відповідальність для тих, хто провалив "іспит" у Нових Санжарах

Зеленський обіцяє відповідальність для тих, хто провалив "іспит" у Нових Санжарах

Зеленський обіцяє відповідальність для тих, хто провалив "іспит" у Нових Санжарах
. Офіс президента

Президент Володимир Зеленський заявив, що замовники та організатори заворушень у Нових Санжарах на Полтавщині перед і під час прибуття евакуйованих з Уханя понесуть відповідальність за свої дії, а українців закликав до єдності та людяності.

"Я розумію, що у деякої частини місцевих мешканців виникло занепокоєння. Ми знаємо, що дехто свідомо та навмисно сіяв серед людей паніку, а потім підбурював до цього дикунства. Замовники і організатори понесуть відповідальність", - сказав президент у відеозверненні до українців.

Він вказав, що фото- та телекамери зафіксували "обличчя багатьох людей", які організували масові заворушення. "Це відомі світу "вірусологи" у спортивних костюмах. Раніше вони вже були помічені як "поважні аграрії", що виступають проти ринку землі", - з іронією сказав Зеленський.

Президент нагадав "усім режисерам-постановникам цього погорілого театру, який, мабуть, готується до нових вистав", що є моменти, коли немає інтересів влади чи опозиції, а є інтереси України, коли їй потрібна "не фейкова, а справжня солідарність".

Він пообіцяв, що відповідальність буде спільна — "для когось політична, для когось кримінальна".

“Вчора за вашими настановами не просто кидали камінням в автобуси з людьми, ні це було каміння залишків вашої гідності, порядності та честі", - звернувся президент до замовників і організаторів паніки та заворушень.

Він назвав історію з коронавірусом і поверненням громадян "черговим іспитом для нашого суспільства", обурився, що "дехто забув клятву Гіппократа". Водночас, за його словами, поведінка окремих лікарів та мешканців не може стати приводом "таврувати весь регіон і роз'єднувати Україну, як би цього не хотілось нашим ворогам".

Зеленський акцентував, що українці, які повернулися, - "не прокажені, не хворі чумою, не з рогами і копитами, а звичайні, нормальні люди", які пройшли обстеження і були допущені на літак.

Крім цього, президент повідомив, що в медцентрі "Нові Санжари" безпечні умови, усі, хто там перебуває, забезпечені засобами індивідуального захисту, симптомів ГРВІ немає (в тому числі немає підвищення температури).

"Сьогодні (21 лютого - ред.) будуть проведені контрольні тести на наявність вірусу. Результати тестів будуть повідомлені найближчим часом", - додав він.

Зеленський закликав українців наступні два тижні "з честю пройти цей іспит на зрілість", "зберігати холодну голову та відкрите серце".

"Пам'ятаємо, що найстрашніший вірус — це вірус ненависті", - сказав він.

Що відомо

  • У Нових Санжарах Полтавської області 20 лютого розпочалися протести місцевих жителів через плани уряду розмістити тут евакуйованих з Китаю через епідемію коронавірусу українців.
  • За день протести переросли у сутички, внаслідок яких одному правоохоронцю проломили голову, а в автобус з евакуйованими українцями кидали каміння.
  • Через сутички навколо поселення евакуйованих з Уханя у медичній базі у Нових Санжарах, поліція відкрила п'ять кримінальних справ.

На початок