В ООН прокоментували заворушення у Нових Санжарах

В ООН прокоментували заворушення у Нових Санжарах

В ООН прокоментували заворушення у Нових Санжарах
.

Представництво Організації Об'єднаних Націй в Україні засудило напад на евакуйованих з Китаю українців та іноземних громадян, що стався ввечері 20 лютого. Подіям передували протести мешканців Нових Санжар, які виступали проти розміщення евакуйованих у місцевому санаторії МВС.

В ООН засудили насильство та закликали український уряд вжити всіх необхідних заходів для забезпечення громадської безпеки постраждалих. Також в організації заявили, що готові і надалі підтримувати заходи уряду України, спрямовані на підвищення реагування на спалах коронавірусу.

"Нападу на евакуйованих українських громадян минулої ночі в Полтаві немає місця в сучасній Україні. Ці чоловіки і жінки вже пережили травматичний період тривалої ізоляції і заслуговують на те, щоб мати гідність, оскільки вони благополучно повертаються в Україну", — заявили в організації.

В ООН також зауважили, що у сучасному роздробленому і розділеному світі охорона здоров'я є однією з небагатьох галузей, яка дає країнам можливість працювати разом для досягнення спільної мети.

Під час минулих спалахів епідемій страх і недовіра заважали, а не допомагали вживати спрямованих на подолання проблеми заходів, нагадали в організації.

Що відомо:

  • У Нових Санжарах Полтавської області 20 лютого розпочалися протести місцевих жителів через плани уряду розмістити там евакуйованих з Китаю через епідемію коронавірусу українців.
  • За день протести переросли у сутички, внаслідок яких одному правоохоронцю проломили голову, а в автобус з евакуйованими українцями кидали каміння.
  • Після сутичок поліція затримала 24 особи та відкрила кримінальне провадження за двома статтями.
  • Евакуйовані українці шоковані тим, як на них відреагували на батьківщині.
На початок