Інклюзія у школах Харківщини: що показали результати аудиту навчальних закладів

Інклюзія у школах Харківщини: що показали результати аудиту навчальних закладів

Інклюзія у школах Харківщини: що показали результати аудиту навчальних закладів kharkivoda.gov.ua

Відсутність пандусів і ресурсних кімнат — найбільш поширені проблеми шкіл Харківської області під час організації інклюзивного освітнього середовища.

Про це в ефірі "Українського радіо Харків" розказала начальниця управління Державної служби якості освіти у Харківській області Світлана Вольянська.

За її словами, протягом минулого навчального року служба якості освіти оглянула дев'ять шкіл Харкова та області, у п'яти з них були інклюзивні класи.

"Ми проводимо небагато аудитів, бо ця система лише розбудовується. У дев'яти закладах ми вивчали діяльність за чотирма напрямами: освітнє середовище, оцінювання здобувачів освіти, педагогічна діяльність вчителів і управлінська діяльність керівників", — сказала Світлана Вольянська.

Проблеми, які помітили у школах, стосуються матеріально-технічного забезпечення закладів, зауважила Вольянська.

"Виявили, що сьогодні є проблема архітектурної доступності, тільки у чотирьох школах з дев'яти були пандуси. Також архітектурна доступність передбачає наявність окремого туалету, можливість дитини вільно пересуватися, заїхати в їдальню чи бібліотеку. Тільки в одному закладі була ресурсна кімната", — каже начальниця обласного управління служби якості освіти.

Умови для учнів з особливими освітніми потребами має створити засновник закладу.

"Кошти має передбачити засновник, а також зробити все можливе, щоб школа була доступною для кожної дитини", — говорить Світлана Вольянська.

"Також є проблеми, які стосуються стратегічного планування. Не завжди директори шкіл активні, не звертаються, щоб проблеми були вирішені. Директор має передбачити, що за рік чи два до закладу може звернутися дитина, яка потребуватиме навчання в інклюзивному класі. Кожна школа повинна забезпечити інклюзивне навчання, це вимога законодавства", — пояснює.

Читайте також: Доступна школа: як організована інклюзивна освіта на Харківщині

Представники обласної служби якості освіти також опитали батьків та учнів оглянутих шкіл — питали про готовність вчителів працювати з дітьми з особливими освітніми потребами. За її словами, найвищу оцінку серед дев'яти закладів отримав Пісочинський ліцей "Мобіль".

"Це новобудова, тому, коли будувалася ця школа, умови для дітей з особливими освітніми потребами передбачили. Адміністрація зробила все, щоб діти почувалися комфортно, не зазнавали булінгу. У школі є асистенти вчителів", — говорить начальниця обласного управління служби якості освіти.

Читайте також: Як інклюзивна освіта допомагає соціалізуватись дітям з інвалідністю
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди