Дослідники алгоритмів Instagram закрили проєкт, щоб не зіткнутися з позовом від Facebook

Дослідники алгоритмів Instagram закрили проєкт, щоб не зіткнутися з позовом від Facebook

Дослідники алгоритмів Instagram закрили проєкт, щоб не зіткнутися з позовом від Facebook
pixabay

Фахівці з некомерційної організації AlgorithmWatch були змушені закрити проєкт з дослідження алгоритмів Instagram після того, як представники Facebook пригрозили їм юридичними наслідками. Про це 13 серпня розповідає видання the Verge.

Проєкт AlgorithmWatch був запущений в березні 2020 року. У межах дослідницької програми був випущений плагін (розширення) для браузера, який допомагав користувачам збирати інформацію про особливості формування стрічки Instagram. Зокрема він збирав інформацію про критерії, за якими фото і відео з'являються в стрічці вище.

Дослідники регулярно публікували інформацію про свої знахідки. Так, в одному зі звітів стало відомо, що фотографії з оголеними частинами тіла і відкритими обличчями оцінюються вище, ніж скріншоти з текстом. Facebook, якому належить Instagram, оскаржував використовувані дослідниками методи, проте в перший рік існування проєкту не вдавався до жодних дій.

Дослідники алгоритмів Instagram закрили проєкт, щоб не зіткнутися з позовом від Facebook

У травні 2021 року представники Facebook попросили про зустріч з керівниками AlgorithmWatch та звинуватили їх в порушенні умов використання сервісу. Крім того, дослідників звинуватили в порушенні чинного в Євросоюзі "Загального регламенту щодо захисту персональних даних" (GDPR), оскільки у межах проєкту збиралися дані користувачів, які не давали згоди на участь в дослідженні.

"Ми збирали тільки дані, пов'язані з контентом, який Facebook показував користувачам, які встановили собі плагін. Іншими словами, користувачі плагіна мали доступ тільки до своїх власних стрічок, а інформацією вони ділилися з нами тільки для дослідницьких цілей", – заявили на свій захист автори AlgorithmWatch.

AlgorithmWatch вирішили закрити проєкт, щоб не зіткнутися з позовом від компанії. У Facebook прокоментували інцидент. Представники сервісу підтвердили факт зустрічі, проте відкинули звинувачення в загрозі судовим переслідуванням і заявили, що компанія відкрита до пошуку можливостей продовжити дослідження, зберігши при цьому конфіденційність усіх користувачів.

Адміністрація Facebook з обережністю ставиться до дослідницьких програм після скандалу з Cambridge Analytica, яка також спочатку проводила дослідницьку роботу, однак згодом її результати використовувалися для комерційних і політичних маніпуляцій.

Також потрібно зауважити, що подібні аргументи сервіс приводив, коли вжив заходів репресивного характеру щодо дослідників Ad Observatory з Нью-Йоркського університету.

Читайте також

Instagram вибачилися за видалення постерів до нового фільму Педро Альмодовара

Турецька блогерка може потрапити до в'язниці через фото в Instagram з музею сексу

Соцмережі не видаляють 80% антисемітських повідомлень – дослідження

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура