Велосипедистка Попова показала особистий рекорд на чемпіонаті Європи, Беломоіна вперше поза топ-15 facebook.com/irina.popova

Україна завершила останній день змагань без медалей, проте везе з чемпіонату дві нагороди.

У чеському Новому Саді завершився чемпіонат Європи з маунтинбайку. У фінальний день спортсмени розігрували медалі в крос-кантрі серед жінок і чоловіків категорії Elite, а також жінок до 23 років.

Найкращий результат серед українців показала Ірина Попова, яка вже відзначилася на цьому чемпіонаті бронзовою нагородою в крос-кантрі елімінаторі. Велосипедистка несподівано фінішувала четвертою, тоді як одна із фавориток – бронзова призерка чемпіонату світу-2015 Яна Беломоіна – стала лише 17-ю, показавши найгірший результат у кар'єрі.

Раніше на цьому чемпіонаті Європи українець Олександр Гудима здобув для України перше в її історії "золото" в чоловічому маунтинбайку. Спортсмен переміг у крос-кантрі серед юніорів.

Як виступили українці

Дворазова чемпіонка Європи в елімінаторі Ірина Попова показала свій найкращий результат у кар'єрі в класичному олімпійському крос-кантрі. Українка стала четвертою з часом 01:28:45. Причому серед лідеркок Попова трималася майже з самого початку заїзду та кілька разів виривалася на перше місце.

Два роки тому Попова була на цій дистанції 23-ю, а її рекордною позицією було шосте місце в 2013 році.

У її титулованої партнерки за командою Яни Беломоіної гонка не вдалася. Уже на другому колі українка випала з топдесятки, а в підсумку взагалі посіла 17-те місце з результатом 01:31:43. Яна поступалася більше п'яти хвилин переможниці – семиразовій чемпіонці світу з маунтинбайку, француженці Полін Ферран-Прево (01:26:36).

На другій і третій позиції опинилися нідерландки: Анне Терпстра, для якої це друге поспіль "срібло" Європи, та Анне Таубер, яка минулого року фінішувала 31-ю.

До цього два роки поспіль Беломоіна завершувала чемпіонат Європи на п'єдесталі, а в 2017 перемагала в гонці. Українка ще ніколи не опускалася нижче п'ятого місця в категорії Elite, а в молодших – нижче 13-го.

На цьому чемпіонаті Беломоіна вже брала участь у командній гонці та допомогла збірній посісти п'яту позицію. А перед тим виступала на Олімпійських іграх-2020 у Токіо, де показала свій найкращий результат у кар'єрі – восьме місце.

У чоловічих змаганнях українці не змогли фінішувати в топ-40. Найвищий результат – 42-ге місце Олександра Коняєва з відставанням у 09:24 хвилини від лідера. Володимир Козловський приїхав 50-м, а Дмитро Тітаренко до фінішу не дійшов.

Перемогу вдруге в кар'єрі здобув Ларс Форстер зі Швейцарії, показавши час 01:26:30. Другий – данець Себастьян Фіні Карстенсен, третій – ще один швейцарець Філіппо Коломбо.

У категорії U23 українка Марія Шерстюк завершила змагання на 27-му місці.

Крос-кантрі. Результати українців у фінальний день чемпіонату Європи-2021

• Жінки (Elite): Ірина Попова – 4-те місце, Яна Беломоіна – 17-те місце.
  • Чоловіки (Elite): Олександр Коняєв – 42-ге місце, Володимир Козловський – 50-те місце, Дмитро Тітаренко – не фінішував.
  • Жінки (U23): Марія Шерстюк – 27-ме місце.

• 25-29 серпня в італійському Валь-ді-Соле відбудеться чемпіонат світу з маунтинбайку.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей