Олександр Гудима – перший в історії України чемпіон Європи з маунтинбайку

Олександр Гудима – перший в історії України чемпіон Європи з маунтинбайку UEC

Україна завоювала ще одну медаль на чемпіонаті Єропи з маунтинбайку в чеському Новому Саді. Цього разу – "золоту".

Олександр Гудима став чемпіоном Європи з крос-кантрі серед юніорів. Це вперше спортсмен з України завоював європейський титул у чоловічому маунтинбайку. Раніше це вдавалося лише українським жінкам: Яні Беломоіній (2013, 2017) та Ірині Поповій (2016, 2018).

Найкращим результатом у чоловіків до цього було друге місце Михайла Бацуци в 2008 році – також у юніорському крос-кантрі. Саме в цій віковій категорії до цієї миті Україна не мала чемпіонів Європи з маунтинбайку що серед жінок, що серед чоловіків.

Це вже друга медаль України на цих змаганнях. Раніше велосипедистка Ірина Попова виборола "бронзу" в дорослому крос-кантрі елімінаторі.

Як виступили українці

Україна на цьому чемпіонаті Європи представлена в усіх юніорських і молодіжних категоріях маунтинбайку. Найкращий результат показав юніор Олександр Гудима. Своє дебютне "золото" спортсмен завоював із часом 01:06:43.

Торік Гудима в цьому ж виді змагань на чемпіонаті Європи фінішував 12-м, а на дебютному чемпіонаті світу був у топ-14.

Українець на 37 секунд обігнав швейцарця Романа Гольцера, для якого "срібло" Європи також стало дебютним. На третьому місці завершив змагання француз Александр Мартінс.

Тим часом інший українець Єгор Волков фінішувати не зміг. Він посів останнє місце, адже зійшов з дистанції ще до завершення першого кола. Всього у заїзді брав участь 91 спортсмен.

У жіночих юніорських змаганнях українка Марія Сухопалова ввійшла до топ-5. Велосипедистка показала час 01:06:43 і відстала від лідерки змагань, француженки Ліне Бюрк'є, на 01:46 хвилини. "Срібло" – в італійки Сари Кортіновіс, "бронза" – у швейцарки Леї Губер.

У змаганнях серед чоловіків до 23 років Геннадій Моїсеєв, який минулого року приїхав 14-м, цього разу фінішував 18-м (01:19:03) – з відставанням у 02:28 хвилини від чемпіона. Перемогу другий рік поспіль здобув швейцарець Джоел Рот. Друге місце посів італієць Джурі Занотті, який торік був "броновим", а третє – німець Давід Ліст.

Крос-кантрі. Результати українців на чемпіонаті Європи-2021

• Юніори

Чоловіки: Олександр Гудима – "золото", Єгор Волков – не фінішував.

Жінки: Марія Сухопалова – 5-те місце.

• U23

Чоловіки: Геннадій Моїсеєв – 18-те місце.

• У неділю, 15 серпня, відбудуться жіночі й чоловічі змагання з крос-кантрі в категорії Elite, а також жіночі – U23.
  • Україну представлятимуть Яна Беломоіна, Ірина Попова, Дмитро Тітаренко, Олександр Коняєв, Володимир Козловський (Elite) та Марія Шерстюк (U23).
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу