У Прип'яті обладнають музей та відновлять вітражі

У Прип'яті обладнають музей та відновлять вітражі

У Прип'яті обладнають музей та відновлять вітражі topgid

У Зоні відчуження обладнають музей, відновлять легендарні вітражі кафе "Прип'ять" та автовокзал. На реновацію об'єктів держава виділила 30 мільйонів гривень.

Як повідомляє LIGA.net з посиланням на Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів, розробка проєкту почнеться цього року, а будівельні та ремонтні роботи – у 2022 році.

Музей обладнають у квартирі 16-поверхового будинку, де проживав пожежник Володимир Правик. Він був керівником першої пожежної бригади, яка прибула на ЧАЕС після аварії. Також на даху цієї будівлі з'явиться оглядовий майданчик.

Також цього року мають підготувати проєкт реновації КПП "Дитятки", через який туристи потрапляють до Зони відчуження. Будівельні роботи заплановані на 2022 рік. На наступний рік розглядається початок на низці інших відомих об'єктів, серед яких – радіолокаційна станція "Дуга", басейн Лазурний, готель "Полісся".

У планах – відновлення кінотеатру "Прометей", палацу культури "Енергетик" і річкового вокзалу міста. 

Що відомо

  • Під час Всеукраїнського форуму "Україна 30", присвяченому екології, міністр культури Олександр Ткаченко презентував концепцію щодо розвитку Чорнобиля та Зони відчуження.
  • Міністр зауважив, що для формування концепції та подальших кроків вперше були зібрані точки зору науковців і фахівців. В основу концепції лягли правильні наративи, усвідомлене сприйняття Зони і фокус на правах людини.
  • Він нагадав, що вже розпочалася робота над тим, що зона має увійти до простору спадщини ЮНЕСКО, і потрібно розробити стратегію вибіркової реставрації та консервації будівель, які зараз руйнуються.

Читайте також

Від Дюрера до Pink Floyd: як створювали виставку "Чорнобиль. Подорож"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше