Пристайко: Україна готує зміни до Мінських угод

Пристайко: Україна готує зміни до Мінських угод

Пристайко: Україна готує зміни до Мінських угод
. undefined

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що нині Україна працює над новою редакцією Мінських домовленостей, оскільки у чинній редакції є пункти, які неможливо виконати.

Про це вповідомляє Голос Америки.

Напередодні обговорення ситуації на сході України на Генасамблеї ООН Пристайко заявив, що тривала війна свідчить про необхідність внесення змін у Мінські домовленості, які, за його словами, вичерпали себе.

Міністр підкреслив, що домовленості повинні були виконати ще 2015 року.

"Зараз 2020-й — і ми досі не досягли миру. Тому вважаємо, що цей документ не просто можна, а потрібно міняти, адже деякі його пункти реалізувати неможливо", — сказав очільник МЗС.

Пристайко розповів, що українська сторона зараз працює над тим, аби змусити всіх учасників погодитися, що "Мінські домовленості вичерпали себе і вимагають змін".

За його словами, деякі зміни в угоди вже внесені, зокрема "формула Штайнмаєра і розведення сил", і підкреслив, що Росія проти цих дій не заперечувала.

Міністр додав, що з часом буде розроблений новий документ, який буде простіше виконати і досягти результатів.

Єдиним частковим досягненням мінського процесу Пристайко назвав обміни полоненими і ув'язненими між Україною та Росією.

Він додав, що нині триває підготовка до нового обміну, в рамках якого Росія відпустить близько 200 людей, що має стати завершенням процесу обміну за принципом "всіх на всіх".

Зазначається, що напередодні дебатів міністр поговорив із представниками Франції і Німеччини, нагадавши, що "українська сторона розраховує на підтримку країн-союзників".

Що відомо:

  • Українська сторона планує підготувати план змін до Мінських угод до наступної зустрічі в Нормандському форматі, запланованої на березень 2020 року.
  • Разом з тим речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що зміни до Мінських угод можна вносити, лише якщо Київ домовиться про це з "експертами" з підконтрольних Росії незаконних збройних формувань "ЛНР" і "ДНР".
  • Під час переговорів у Парижі 9 грудня президенти Франції, України, Росії та канцлерка Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Зокрема, Мінські домовленості (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року та Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року) продовжують слугувати основою роботи "нормандського формату".
  • Сторони висловили зацікавлення в досягненні домовленостей щодо всіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.
  • Макрон, Зеленський, Путін та Меркель просять своїх міністрів закордонних справ і політичних радників забезпечити виконання досягнених домовленостей. Також вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних і безпекових умов, серед іншого — для організації місцевих виборів.
  • Меркель зазначила, що Зеленський запропонував пакет заходів для того, щоб "оживити" Мінські угоди. "Ми сподіваємося, що цей пакет буде гнучким, він діятиме, буде знову оживлений. І сьогодні ми зробили певні кроки для цього", — сказала канцлерка Німеччини.
На початок