Київ підготує зміни в Мінські угоди до наступної Норманді — представник у ТКГ

Київ підготує зміни в Мінські угоди до наступної Норманді — представник у ТКГ

Київ підготує зміни в Мінські угоди до наступної Норманді — представник у ТКГ
. Facebook

Українська сторона підготує план змін до Мінських угод до наступної зустрічі в Нормандському форматі, запланованої на березень 2020 року, повідомив представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Олексій Резніков.

"Ми точно напишемо ці пропозиції (до наступної зустрічі — ред.), вони навіть були в ініціативах президента готові. Але за ті чотири місяці наші очікування, що навіть ті домашні завдання, про які домовилися сторони, […] можна зробити до березня", — розповів він в ефірі "Нині вже" на hromadske.

Резніков переконаний, що чинні угоди потрібно переглянути для того, щоб "вони спрацювали".

Підготовлену редакцію угод потім планується обговорити з політичними радниками й міністрами закордонних справ чотирьох країн, зазначив він.

Як відомо:

  • Під час переговорів у Парижі 9 грудня президенти Франції, України, Росії та канцлерка Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Зокрема, Мінські домовленості (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року та Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року) продовжують слугувати основою роботи Нормандського формату.
  • Сторони висловили зацікавлення в досягненні домовленостей щодо всіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.
  • Макрон, Зеленський, Путін та Меркель просять своїх міністрів закордонних справ і політичних радників забезпечити виконання досягнених домовленостей. Також вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних і безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів.
  • Меркель зазначила, що Зеленський запропонував пакет заходів для того, щоб "оживити" Мінські угоди. "Ми сподіваємося, що цей пакет (Мінські угоди — ред.) буде гнучким, він буде діяти, буде знову оживлений. І сьогодні ми зробили певні кроки для цього", — сказала канцлерка Німеччини.
На початок