У Путіна відправили Україну домовлятися про Мінськ з "експертами" з ОРДЛО

У Путіна відправили Україну домовлятися про Мінськ з "експертами" з ОРДЛО

У Путіна відправили Україну домовлятися про Мінськ з "експертами" з ОРДЛО
.

Речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що зміни до Мінських угод можна вносити лише, якщо Київ домовиться про це з “експертами” з підконтрольних Росії незаконних збройних формувань “ЛНР” і “ДНР”.

Про це Пєсков заявив в ефірі російського Першого каналу, коментуючи заяву представника України в контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Олексія Резнікова про те, що Україна до наступного саміту "нормандської четвірки" підготує зміни до Мінських угод.

"Це можливо. Хто може працювати над "Мінськом-3"? Дві сторони. Тому якщо експерти з Києва сядуть в контактній групі або за її межами з експертами з “ДНР” і “ЛНР”, то вони, по всій видимості, зможуть працювати над якимись змінами або доповненнями до мінського комплексу заходів", – сказав він.

Як відомо:

  • Українська сторона планує підготувати план змін до Мінських угод до наступної зустрічі в "нормандському форматі", запланованої на березень 2020 року.
  • Під час переговорів у Парижі 9 грудня президенти Франції, України, Росії та канцлерка Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Зокрема, Мінські домовленості (Мінський протокол від 5 вересня 2014 року, Мінський меморандум від 19 вересня 2014 року та Мінський комплекс заходів від 12 лютого 2015 року) продовжують слугувати основою роботи "нормандського формату".
  • Сторони висловили зацікавлення в досягненні домовленостей щодо всіх правових аспектів закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.
  • Макрон, Зеленський, Путін та Меркель просять своїх міністрів закордонних справ і політичних радників забезпечити виконання досягнених домовленостей. Також вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних і безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів.
  • Меркель зазначила, що Зеленський запропонував пакет заходів для того, щоб "оживити" Мінські угоди. "Ми сподіваємося, що цей пакет (Мінські угоди — ред.) буде гнучким, він буде діяти, буде знову оживлений. І сьогодні ми зробили певні кроки для цього", — сказала канцлерка Німеччини.
На початок