У Львові презентували 3D-тур пам'ятками області

У Львові презентували 3D-тур пам'ятками області

У Львові презентували 3D-тур пам'ятками області
ЛОДА

У Львові презентували онлайн-екскурсію пам'ятками світової спадщини ЮНЕСКО. На сайті можна оглянути 5 об'єктів як з висоти пташиного польоту, так і всередині. Серед них — храми в Дрогобичі, Жовкві, Львові та в селах Матків і Потелич. Про це повідомили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.

3D-тур створили напередодні 30 річниці Дня Незалежності України.

"Одне з головних завдань такого туру — зацікавити людей красою нашої землі і архітектурних перлин. Кожен із нас повинен дорожити такими об’єктами, дбати про них та берегти. Не всі мали змогу там побувати, тому тур наблизить усіх до цих дивовижних пам’яток",— каже голова ГО "Союз Українок" Ореслава Хомик.

Собор святого Юра у Львові
Собор святого Юра у Львові. ЛОДА

Більшість панорам зазнімкували за допомогою дронів, після чого усі зображення обробили в програмах та склеїли докупи.

"Ми працювали над панорамами як ззовні об’єктів, так і всередині. Відвідати ці пам’ятки можна із власного комп’ютера. Можна в деталях побачити усі розписи, кожну балку, відчути вітражне освітлення. Технологія не є надто складною, щоб не можна було поширювати на інші пам’ятки, тому це тільки початок", — каже один із виконавців проєкту Юрій Преподобний.

Церква Собору Пресвятої Богородиці в селі Матків
Церква Собору Пресвятої Богородиці в селі Матків. ЛОДА

До 3D-туру включили п'ять пам’яток. Серед них: Церква святого Юра у Дрогобичі, Катедральний собор Пресвятої Трійці у Жовкві, Церква Собору Пресвятої Богородиці у селі Матків, Церква Зіслання Святого Духа у селі Потелич та Собор святого Юра у Львові.

Церква святого Духа в Потеличі
Церква святого Духа в Потеличі. ЛОДА
Читайте також: Кераміка та залишки рицарського будинку. Що знайшли під час експедиції на Львівщині

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок