У "Слузі народу" забрали позовну заяву до Рівнеоблради. Що кажуть сторони

У "Слузі народу" забрали позовну заяву до Рівнеоблради. Що кажуть сторони

Ексклюзивно
У "Слузі народу" забрали позовну заяву до Рівнеоблради. Що кажуть сторони
Суспільне

Заступник голови фракції "Слуга народу" в Рівненській облраді Юрій Ліпський забрав позовну заяву до цього представницького органу. Про це стало відомо 9 серпня із допису голови ради Сергія Кондрачука. Нагадаємо, через суд представник пропрезидентської політсили намагався скасувати кадрові рішення облради після місцевих виборів.

Передісторія

У грудні 2020-го із розкладу судових засідань стало відомо, що представник "Слуги народу" Юрій Ліпський подав позов до адмінсуду про скасування кадрових рішень обласної ради 8-го скликання. Відповідачем було вказано облраду, а третьою стороною – голову ради Сергія Кондрачука, який представляє "Європейську солідарність".

Юрій Ліпський тоді пояснював Суспільному, що у політсилі вбачають порушення регламенту під час засідання, де приймали кадрові рішення. Зокрема, за його словами, голова закрив засідання, а потім його продовжив. Відтак, усі ці рішення у "Слузі народу" хотіли скасувати через суд. А голова ради назвав претензії опонента "оціночними судженнями".

Після того суд відбувався із перервами, у справі мали б як свідків опитати усіх депутатів. У складі облради таких 64. Засідання суд неодноразово відкладав через неявку декого із учасників, а також через хворобу судді.

Чому забрали позов

У коментарі Суспільному представник "Слуги народу" Юрій Ліпський підтвердив, що він відмовився від позовної заяви та сказав, що "Життя та економіка регіону важливіші".

"Нові перевибори голови облради перейдуть в політичні баталії. А восени – нова хвиля ковід, і треба спрямувати сили на боротьбу з нею та захищати населення регіону. Окрім того, вже ухвалено багато правильних рішень, чия важливість переважує негативні. Прийняв рішення не загострювати ситуацію. Сподіваюсь, що мій позов зробив тверезими занадто гарячі голови і облрада буде працювати конструктивно на розвиток громад області".

Водночас Юрій Ліпський зазначив, що, на його думку, сторона відповідача іноді вдавалась до затягування справи.

"Ми звернулись із позовом про те, що Кондрачук десь був неправий. Вони і третя сторона цю справу затягували, десь не могли брати участь. Ми доводили правоту свою, робили все від себе можливе, а вони відтягували. У нас складалось враження, що чим далі вони відтягували – тим більше ми програвали", – каже депутат від "Слуги народу".

Як відреагував голова облради

Суспільне звернулось до голови Рівнеоблради Сергія Кондрачука прокоментувати сам факт відкликання заяви та тезу опонента про затягування справи.

"Хочу нагадати, що останнє судове засідання у справі за позовом депутата Рівненської обласної ради Юрія Ліпського перенесли у зв’язку з тим, що на нього не з’явився саме позивач. Тому тезу про затягування процесу нами залишу без коментарів", – зазначив посадовець.

Що ж до ухвали окружного адміністративного суду, який прийняв відмову від позову, то, за словами Кондрачука, цілковитою несподіванкою для нього це не стало.

"В кулуарах такий можливий розвиток подій озвучувався. Разом з тим, той факт, що цей безперспективний для позивача процес завершився, і верховенство права у цьому випадку восторжествувало, все ж таки, певною мірою несподіванка. Приємна", – прокоментував голова Рівнеоблради.

Що відомо

  • У Рівненську обласну раду на місцевих виборах потрапило 7 політсил. У "ЄС" – 14 мандатів, "Слуга народу" – 12, "За майбутнє" – 9, "Батьківщина" – 9, "Сила і честь" – 8, "Радикальна партія" – 6, "Свобода" – 6.
  • Головою облради став представник Європейської солідарності, заступниками – депутати від "Радикальної партії" та "Свободи".
  • Перша сесія облради 8-го скликання відбулась 2-го грудня. Участь у виборах голови і заступників брали фракції "Європейська солідарність", "Свобода", "Радикальна партія" і "За майбутнє", які сформували коаліцію. Покинули залу й не голосували представники фракції "Слуга народу", "Сила і честь" та "Батьківщина".

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок