У Черкасах 7 серпня розпочалась дводенна навчальна програма для молоді "Школа волонтерства". У школі учасникам допомагають знайти свій шлях у волонтерстві через теоретичні та практичні заняття.
Про це повідомила власна кореспондентка з місця події.
Як розповіла координаторка ГО "Українська Волонтерська Служба" у Черкасах Анастасія Шкурдода, у школу зареєструвалось 25 людей, серед яких молодь з Черкас, Золотоноші, Чигиринщини, а наймолодшому учаснику школи — 11 років :
"Сьогодні, 7 серпня, відбувається «Школа волонтерства». Це такий дводенний освітній тренінг, на якому ми намагаємось більше розповісти про волонтерство, його основні принципи та характеристики. Адже люди, які вперше чують це слово, не знають правильних асоціацій, їм потрібно щось додумувати. Проєкт направлений для того, щоб люди знайшли якісь свої волонтерські можливості, знайшли те середовище, у якому їм буде приємно проводити час".

"Також ми хочемо показати, що волонтерство — це не про щось одне, це широке поняття, тому ми сьогодні багато говоримо про стереотипи і спростовуємо їх, адже волонтерство може бути у різних сферах: екологія, фестивалі, зоозахист та інше", — додала Анастасія Шкурдода.

Анастасія Шкурдода розповіла, що у межах школи учасники познайомляться з очільниками громадських, благодійних організацій та їхніми ініціативами:
"У школі ми пояснюємо, що у волонтерів також є свої права.Тому до нас приїхали дві тренерки з Житомира та Полтави, які розкажуть учасникам про права та обов'язки волонтерів, та пояснять, чому це важливо за допомогою різних скетчів".

До школи долучились вже досвідчені волонтери, а також ті, які лише розпочинають свій шлях.
16 - річна Олена Лимаренко волонтерством займається рік:
"У школу я прийшла отримати нові знання, дізнатись більше про можливості волонтерства, а саме як можна волонтерити у Черкасах і в Україні. Також я прийшла знайти нових друзів, зв'язки і просто з користю провести свій час. Я волонтерю не так давно, всього рік: була на «Іграх Нескорених», напівмарафоні та у дитячих таборах. Хочу спробувати себе у всіх сферах волонтерства та найбільше подобається робота з дітьми. Зовсім скоро буде інклюзивний табір і з ми друзями, які також сьогодні прийшли у школу волонтерства, будемо допомагати дітям з інвалідністю проводити цікаво час".
Такі школи Олена вважає необхідними. Дівчина пригадала, що на свій перший захід вона прийшла сама, а натомість познайомилась з багатьма людьми, з якими тепер товаришує та волонтерить.

Гість школи Олександр представляє Національну організацію скаутів України, яка займається волонтерством понад сто років:
"У світі наша організація налічує більш як 10 000 учасників, а в Черкасах нас близько сотні. Ми виховуємо молодь з напрямком національно-патріотичного виховання, щоб вона змогла продовжити шлях українізації. Займаємось організацією дитячих таборів по всій країні, де молодь не просто відпочиває, а й розвивається".

Членкині ГО "Української Волонтерської Служби" у Черкасах Юлія і Даша минулого року у школі брали участь як учасниці, а цього року вони організаторки:
"У команді ми півтора року. Торік брали участь у школі як волонтерки, тобто також вивчали принципи, цінності волонтерства. Тепер ми тут як організатори й це дає нам змогу бачити все під іншим кутом, бачимо розвиток інших людей. Школа дала нам певний вектор, який направив у потрібному напрямку, адже волонтерство буває різним. Так ми зрозуміли, що для нас значить волонтерство та яка його роль".

"Волонтерство — це вже частина життя, це як звичка", — додала Юлія.

Під час навчання волонтери також допомагають. Як пояснила Анастасія Шкурдода, у школі створили "Куточок добра" - туди люди мають змогу принести корм для собак для черкаського комунального притулку "Друг".
Навчання у "Школі волонтерства" триватиме до 8 серпня.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- Озеленення та облаштування перехресть: на Громадський бюджет Черкас подали 116 проєктів
- До Дня Кореї: у Черкасах для учасників міжкультурного табору провели заняття з тхеквондо
- Тачка з жалом: як команда черкаського університету готується до "Крутого спуску"
- У Черкасах запрацював міжкультурний табір для дітей
- Побачили відео і приїхали у Черкаси: дівчині з Київщини пересадили нирку