Побачили відео і приїхали у Черкаси: дівчині з Київщини пересадили нирку

Побачили відео і приїхали у Черкаси: дівчині з Київщини пересадили нирку

Побачили відео і приїхали у Черкаси: дівчині з Київщини пересадили нирку
Суспільне: Черкаси

29-річна Ілона Лесюк із Київщини та її мати, які перенесли родинну трансплантацію нирки у Черкасах, почуваються добре. Про це Суспільному повідомив завідувач обласного центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.

Операцію із пересадки нирки медики провели 17 липня. Нині пацієнтів готують до виписки.

Ілона Лесюк із березня в лікарні: готувалася до трансплантації. У дівчини торік відмовили нирки:

"Ми по телевізору побачили відео, коли мама віддала свою нирку синові у Черкасах. І ми знайшли номер цієї клініки і зателефонували сюди і приїхали".

Віддала нирку для доньки її мати – 57-річна пані Світлана:

"Я не могла дивитися на муки моєї дитини. Сказали лікарі, що я поверну її до життя".

Ілона протягом пів року тричі на тиждень отримувала процедуру гемодіалізу апаратом "штучної нирки". Від цього на її руках досі синці.

"Процедура гемодіалізу триває чотири години. Для того, щоб підключитися до апарату мені підколювали підшкірно дві голки й викачували рідину. До того ж, поблизу мого місця проживання, процедури гемодіалізу немає. Нам потрібно було 80 кілометрів добиралися до Білої Церкви. Я дуже рада, що моє життя тепер буде без гемодіалізу".

Побачили відео і приїхали у Черкаси: дівчині з Київщини пересадили нирку
Суспільне: Черкаси

Пересадку органу від матері до доньки здійснили 17 липня. Це була сьома родинна трансплантація нирки в Обласному онкодиспансері – зауважив завідувач центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.

"Нирка запрацювала в той же день, коли була імплантована в тіло нашої реципієнтки. У цьому випадку, коли ми побачили форсований діарез. І це наша перша родинна трансплантація, коли ми за добу отримали 33 літри сечі. Це багато і викликає складність роботи анастезіологів".

Донорка після операції, додає, житиме повноцінним життям, хоча і матиме певні обмеження:

"Ці люди працюють, ці люди відпочивають, народжують. Але вони мають певні обмеження . У якому сенсі? Вони мають слідкувати за собою".

Родинна трансплантація стала можлива два роки тому після змін у законодавстві, додав лікар. Така операція – безкоштовна: усі витрати на трансплантацію і на післятрансплантаційний супровід спрямовує держава.

Ілона Лесюк розповіла, що після реабілітації хоче якнайшвидше поїхати в подорож у Карпати.

Що відомо

  • У Черкасах у листопаді 2020 вперше в області провели операцію з трансплантації нирки. Про це Суспільному повідомив завідувач обласного центру онкоурології Черкаського онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску. Операція тривала шість годин, працювало п'ять лікарів. Тоді 25-річному хлопцю пересадили нирку від матері.
  • Це вже сьома родинна трансплантація, яку провели в Черкаському центрі онкоурології.

Авторка Тетяна Недбайло

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок