Представники родин Героїв Небесної сотні вимагають замінити склад прокурорів у справі ексбійців спецпідрозділу Беркут, яких обвинувачують у розстрілах на Інститутській у Києві у 2014 році.
Відповідне звернення представники родин потерпілих вже направили до ГПУ, повідомила адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська написала у Facebook.
"Прокурорів, які належним чином представляли обвинувачення у справі всі ці роки — Алексей Донской, Ігор Земсков, Яніс Симонов і решту групи, які не ходили в суд, але також здійснювали важливу роботу щодо підготовки до судових засідань, збору доказів, тощо, викинули зі справи й замінили на маріонеточних прокурорів", — написала Закревська.
Вона наголосила, що 2 січня 2020 року мають проходити співбесіди, на яких будуть затверджувати на адміністративні посади як прокурорів з минулої групи прокурорів, яких виключили зі справи, так і представників нової групи прокурорів.
"Ми маємо обґрунтовані побоювання, що повністю законна і обґрунтована позиція прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова у цій справі і відмова виконувати незаконні позапроцесуальні вказівки Генерального прокурора стане підставою для переслідувань зазначених прокурорів, для помсти їм з боку керівництва Генеральної прокуратури, які є одночасно і членами комісії, що буде затверджувати на посаді — тобто очевидно мають конфлікт інтересів", — йдеться у зверненні представників потерпілих.
Помстою може стати, наприклад, незатвердження на адміністративній посаді, позбавлення премій, притягнення до дисциплінарної відповідальності тощо.
Через це представники родин потерпілих у справі просять комісію з добору керівного складу органів прокуратури затвердити на адміністративних посадах виключених зі справи прокурорів Ігоря Земскова, Яніса Симонова, Дениса Іванова.
Також вони вимагають не затверджувати прокурора з нової групи Сергія Куцого на посаду начальника другого відділу процесуального керівництва Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами 2013 - 2014 роках.
Представники потерпілих вимагають, аби генпрокурор Руслан Рябошапка і його заступник Віктор Трепак повернули повний склад групи прокурорів у кримінальному провадженні щодо ексберкутівців. А групу нових прокурорів — Олександра Шевеленка, Сергія Куцого та Дениса Суботіна — просять відсторонити від участі у кримінальних провадженнях у справах Майдану і перевести із Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини на Майдані.
Ще однією вимогою є звільнення з посади керівника цього Віктора Мисяка й проведення відкритого конкурсу на цю посаду.
Як відомо:
- 29 грудня у Майорську на Донеччині відбувся обмін утримуваними особами. Зокрема, Україна обміняла п'ятьох екберкутівців. Україна передала на окуповану територію 127 осіб.
- Раніше Київський апеляційний суд звільнив без вироку ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах учасників Революції гідності заради обміну. Запобіжний захід було пом'якшено з тримання під вартою на особисте зобов'язання. Незгодні з цим рішенням громадяни вийшли під Лук'янівське СІЗО та перекрили виїзди з нього.
- Президент Володимир Зеленський сказав що без обміну п'ятьох ексберкутівців Україна не повернула б розвідників, які пройшли Дебальцеве.
- Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні позитивно оцінила одночасне звільнення утримуваних осіб, але розкритикувала видачу ексберкутівців.