Намолотили понад 1,5 мільйона тонн: на Полтавщині завершили жнива ранніх зернових

Намолотили понад 1,5 мільйона тонн: на Полтавщині завершили жнива ранніх зернових

Намолотили понад 1,5 мільйона тонн: на Полтавщині завершили жнива ранніх зернових Суспільне Полтава

Майже 1,7 мільйонів тонн ранніх зернових культур намолотили цього літа на Полтавщині. Це на понад 300 тисяч тонн більше, ніж торік, розповів Суспільному заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій. За його словами, із таким урожаєм підстав для здорожчання хліба немає. Серед ранніх зернових на Полтавщині найбільше намолотили озимої пшениці та ячменю.

У складі у селі Стасі овес, ячмінь та озиму пшеницю зберігають для того, аби пересіяти й отримати чисте зерно. Усе це зібрали працівники науково-виробничого господарства.

"Прямо це після комбайна зібране, закладене. Потім воно (зерно – ред.) буде проходити доробку на машинах, із нього буде отримане насіння. При очищенні – десь 50-60% насіння. Інше все піде у відходи", – говорить директор науково-виробничого господарства Геннадій Головін.

Намолотили понад 1,5 мільйона тонн: на Полтавщині завершили жнива ранніх зерновихСуспільне Полтава

Зерно просіюють та зберігатимуть для наступної посівної кампанії

Просіяне зерно зберігатимуть для наступної посівної кампанії та продаватимуть, каже керівник господарства Геннадій Головін. Жнива цього року на полях підприємства розпочали на два тижні пізніше, ніж торік, а завершили наприкінці липня.

"Цього року така тенденція, що всі культури дали приблизно однаковий урожай. Урожай цього року середній – у межах 4 тонн із гектара. Було дуже холодно, пізно розпочали посів. Потім пішли дощі, ніби все нормально. А потім ударила спека. І оця аномальна спека спалює урожай моментально", – додає Геннадій Головін.

Загалом у регіоні завершили збір ранніх зернових культур. Намолотили майже 1,7 мільйонів тонн. Найбільше озимої пшениці – понад 1 мільйон 200 тисяч тонн, ячменю – майже 400 тисяч. Крім того, зібрали 26 тисяч тонн озимого жита, 20 тисяч тонн гороху та ще 10 тисяч тонн вівса, каже заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

Намолотили понад 1,5 мільйона тонн: на Полтавщині завершили жнива ранніх зерновихСуспільне Полтава

Урожай ранніх зернових у Полтавській області

"Аграрії області завершили збирання ранніх зернових культур на площі 350 тисяч гектарів при середній врожайності 48,3 центнера з гектара. Це на 6,3 центнера більше, ніж минулого року. Валовий намолот зерна склав 1 мільйон 689 тисяч тонн, що також більше від минулого року на 315 тисяч тонн", – повідомляє заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

За словами Олега Палія, нині в області не починали ще збір пізніх зернових культур. У науково-виробничому господарстві, що у Стасях, на полях лишилися, зокрема, цукрові буряки, соняшник та кукурудза. Останню теж вирощують для насіння. Її почнуть збирати приблизно у кінці серпня, каже Геннадій Головін.

Намолотили понад 1,5 мільйона тонн: на Полтавщині завершили жнива ранніх зерновихСуспільне Полтава

На Полтвщині ще не розпочинали збір пізніх зернових культур

"Це гібридизація кукурудзи. Це батьківська форма, це материнська. Із цієї материнської форми буде насіння, яке дасть Ф1Гібрид Ф1 – перше покоління потомства батьківських типів. На насіннєвому заводі його відкалібрують, перевірять на схожість. І потім із цього насіннячка ми отримаємо урожайність до 150 центнерів кукурудзи із кожного гектара", – каже директор науково-виробничого господарства Геннадій Головін.

"У нас посіяно більше пів мільйона гектарів кукурудзи. Це найбільше серед усіх регіонів України. Збирання пізніх зернових завжди відбувається восени. Тому зараз ще рано говорити за цей врожай", – розповідає заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

За словами Олега Палія, цього року у регіоні посівна кампанія зернових культур стартувала у квітні і тривала до кінця травня.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди