У Кривому Розі медики та пацієнти мітингували проти об`єднання лікарень

У Кривому Розі медики та пацієнти мітингували проти об`єднання лікарень

У Кривому Розі медики та пацієнти мітингували проти об`єднання лікарень
Суспільне Дніпро

У Кривому Розі близько тридцяти медиків та пацієнтів 8-ї міської лікарні зібралися на мітинг під стінами міськради. Люди виступили проти об’єднання восьмої та шістнадцятої лікарні. Рішення про це депутати ухвалили на сесії у травні 2021 року. Сьогодні ж, 5 серпня, на позачерговій сесії розглядали петицію від містян, які проти реорганізації.

Люди просять депутатів розглянути петицію про збереження лікарні. Учасники мітингу говорять: така реорганізація нелогічна, бо більш потужну лікарню приєднують до лікарні з меншою кількістю ліжок та сучасного обладнання. Медики також побоюються втратити роботу.

За словами завідувача неврологічного відділення 8-ї лікарні Олега Вірченка, бiльше 600 медикiв не знають, як саме вiдбуватиметься реорганiзацiя. Бо досі немає жодного відповідного документу або проєкту.

Ми не себе жаліємо, нам шкода пацієнтів. Через те, що відбувається, ми розбіжимося, хто куди. Хто з міста, якщо тут роботи не знайдеться. Хто по приватним центрам. Людей шкода. Коли нам кажуть, що оплата за лікування ковідних хворих – це плюс, так от - це надзвичайна ситуація”, - говорить Олег Вірченко.

У Кривому Розі медики та пацієнти мітингували проти об`єднання лікарень
Суспільне Дніпро

Лікар хірургічного відділення Сергій Бондарчук зауважує: успіх операції залежить не лише від практичного досвіду лікаря, часто – від обладнання, з яким працює хірург. У 8-й лікарні таке є. Це електрокоагулятор. Він ддозволяє скоротити час операції, зменшити крововтрати.

Лікарня, у якій є фахівці і обладнання, має більше шансів укласти договір з НСЗУ на пакет послуг з хірургічної допомоги, каже Сергій Бондарчук. У 2014-му він переїхав до Кривого Рогу з Кропивницького. Нині ж замислюється над тим, щоб разом з дружиною , яка у цій же лікарні працює анестезіологом-реаніматологом, знову повернутися до Кропивницького.

Олена Голуб у лікарні – постійна пацієнтка. У неї хронічне захворювання підшлункової залози. Каже, хворіє давно, але точний діагноз встановили медики цієї лікарні.

"Я прооперована. Якщо, не дай Боже, закриють восьму лікарню… Тут класні спеціалісти. Вони роблять колосальну справу. Мені просто потім не вижити", - говорить жінка.

До мітингувальників вийшов керівник профільного міського управління з охорони здоров’я Костянтин Мурашко. Розповідає: реорганізація лікарень має покращити їхній фінансовий стан. Вони зможуть отримати більше пакетів послуг від Національної служби здоров’я. Після реорганізації на капітальний ремонт лікарні №8 планують виділити 72 мільйони гривень.

Зараз затверджено на рівні держави у нашому місті 6 закладів, які мають стабільне фінансування за “ковідним” пакетом від НСЗУ. 8-ма лікарня з цього переліку виключена. Коли ми поєднуємо 8-му лікарню з 16-ою, створюється нове підприємство, яке вже буде перезаключати договір з НСЗУ, і буде мати “ковідний” пакет. Це збільшить фінансування центру в цілому”, - пояснює посадовець.

Окрім того, за словами Костянтина Мурашка, заробітна плата у лікарів та медпрацівників 16-ої лікарні вища на 15-20%. Тому це гарантоване зростання заробітної плати лікарні в цілому, і працівникам 8-ї лікарні в першу чергу.

У сесійній залі більшість представників ОПЗЖ – за реорганізацію. Депутати від “Сили людей” та “Слуги народу” говорять: перспективного плану розвитку або стратегії Криворізького госпітального округу ані депутатам, ані медикам не показали, робоча група нічого не встигла напрацювати. Та, зрештою, петицію не підтримали. Проти реорганізації проголосували 17 депутатів із 41-го.

"Зараз не підтримали ні петицію, ні медиків. Медиків 8-ї міськлікарні, які дуже чітко, аргументовано, послідовно пояснюють, чому їхня лікарня абсолютно спроможна самостійно і гарно надавати усі необхідні послуги. Вона має кисневу розводку, відповідний персонал, площі, які потрібні. Виходить, депутати, які не проголосували сьогодні, не підтримали цих медиків, лікарів, медсестер, санітарок, які були підписантами цієї петиції", - каже авторка петиції Ольга Гончар.

Костянтин Мурашко запевняє: питання приєднання лікарень буде винесено на найближчу сесію обласної ради, і його знову розглядатимуть.

Читайте також

- Реорганізація лікарень у Дніпрі: лікарі залишаться, скоротять 150 адмінпрацівників

- Лікарі Курахівської лікарні не отримують виплат за роботу з хворими на COVID-19

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок