"Кваліфікація трохи забрала нерви". Українські стрибунки у висоту - про вихід у фінал Олімпіади-2020

"Кваліфікація трохи забрала нерви". Українські стрибунки у висоту - про вихід у фінал Олімпіади-2020

Ексклюзивно
"Кваліфікація трохи забрала нерви". Українські стрибунки у висоту - про вихід у фінал Олімпіади-2020 AP

Перші слова Ірини Геращенко та Юлії Левченко після подоланої кваліфікації.

Україна матиме трьох представниць у фіналі стрибків у висоту. Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко подолали кваліфікацію та потрапили до списку.

Читайте також: Три українки пройшли кваліфікацію Олімпіади-2020 у стрибках у висоту та змагатимуться у фіналі

Визначити результат кваліфікації змогла висота 1.95 метри. Її подолали усі три стрибунки, хоча з першої спроби з цим змогла впоратися лише Ярослава Магучіх. І Ірині Геращенко, і Юлії Левченко знадобився третій стрибок для того, щоб відібратися у фінал.

Після виступу усі три українські стрибунки дали флеш-коментар Суспільне Спорт, у якому наголосили: кваліфікаційний виступ був для них досить складним.

Ірина Геращенко, зокрема, звернула увагу на високий рівень конкуренції у її кваліфікаційній групі. Лідеркою у її кваліфікації була австралійка Нікола Макдермотт, яка у сезоні брала висоту 2.01 метри.

"Зрозуміли, що доведеться стрибати 1.95 метри після того, як дізналися, яка у нас буде кваліфікація. Адже дівчата по сезону мали дуже сильні висоти. Налаштовувалися на ці стрибки. Тренування були легші, кваліфікація трохи забрала нерви".

"Ми вже трохи акліматизувалися, приїхали на два тижні раніше. У нас у секторі була діжка з льодом, була вода холодна. А так - важко було: і вологість, і сонце, якщо перед цим воно було за хмарами, то зараз було як на пательні".

Непростою видалася кваліфікація і для Юлії Левченко. Українська стрибунка наголосила, що вже не пам'ятає, яким чином здобула перепустку у фінал, подякувавши за підтримку.

"Якщо чесно, я вже нічого не пам'ятаю. Дуже рада тому, що потрапила на Олімпійські Ігри. А вже тут треба стрибати як вміти. Дякую всім за підтримку, без неї нічого б цього не було. Це найголовніше і це надає сил".

Ярослава Магучіх також не подолала кваліфікацію, не використавши додаткової спроби. Стрибунка наголосила: складність відбору у фінал Олімпіади-2020 полягала ще і у погоді, яка була у момент стрибків.

"Ця кваліфікація, мабуть, була для мене однією з найскладніших, тому що було дуже спекотно. Але я впоралася, хоча і мала одну помилку - висоту 1.90 метри взяла з другої спроби. Після цього зрозуміла, що більше шансів на помилку немає - треба стрибати з першої спроби".

Перед Олімпіадою Магучіх встигла взяти участь на чемпіонаті Європи U23. 19-річна стрибунка назвала важливим старт на молодіжному турнірі, після чого вже думала про виступи у Токіо.

"Молодіжне Євро? Це був старт, який підводив до Олімпіади. Для мене там виступити - дуже важливо, і тому я сюди [у Токіо] їхала виступати у кваліфікації, а далі і фінал. Але коли я йшла на кваліфікацію, то не думала про фінал. Думала, що треба стрибати і насолоджуватися та проходити далі. Знаю, що у дівчат те саме. Дуже рада, що ми утрьох проходимо у фінал".

Читайте також: Ярослава Магучіх з рекордним результатом виграла "золото" чемпіонату Європи U23 зі стрибків у висоту

Щодо настрою на фінал, то Магучіх наголосила, що поки намагалася відкинути це та просто насолоджуватися атмосферою Олімпіади. Хоча у фіналі хоче разом зі своїми партнерками по збірній показати найвищий результат.

"Знаю, що Олімпіада для кожного спортсмена це найважливіший старт кар'єри. Але я спробувала це відкинути та просто насолоджуватися атмосферою. Що я все-таки змогла побувати на Токіо-2020".

"Тут дуже гарна доріжка. Тому сподіваюся, усе буде добре і будемо стрибати високо усі дівчата".

Що відомо

  • Україна - єдина країна, що буде представлена трьома спортсменками у фіналі жіночих стрибків у висоту.
  • На Олімпіаді-2016 в Ріо виступали теж три українки: Ірина Геращенко поділила 10 місце у фіналі, Юлія Левченко та Оксана Окунєва - вилетіли в кваліфікації.
  • З призерок Олімпіади-2016 в Токіо-2020 змагається лише болгарка Мірела Демірєва (п'ять років тому виграла "срібло").

Що далі

  • Фінал жіночих стрибків у висоту відбудеться в суботу, 7 серпня. Початок змагань - о 13:35 за київським часом. Пряма трансляція - на Суспільне Спорт.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу