Три українки пройшли кваліфікацію Олімпіади-2020 у стрибках у висоту та змагатимуться у фіналі

Три українки пройшли кваліфікацію Олімпіади-2020 у стрибках у висоту та змагатимуться у фіналі

Три українки пройшли кваліфікацію Олімпіади-2020 у стрибках у висоту та змагатимуться у фіналі АР

Три з трьох пройшли далі.

Жіночі стрибки у висоту - одна з останніх легкоатлетичних дисциплін, змагання з якої розпочинаються у Токіо. І це саме та дисципліна, де Україна має найбільше представництво: одразу три стрибунки (Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко та Юлія Левченко).

Змагання зі стрибків у висоту розпочалися з кваліфікації - на старт вийшла 31 спортсменка. Для виходу до фіналу потрібно було показувати кваліфікаційний норматив (1.95 метра) або ж входити у топ-15 найкращих (якщо 12 атлеток не виконають норматив).

Кваліфікація у жіночих стрибках у висоту вийшла, ймовірно, найбільш конкуретною серед усіх легкоатлетичних стартів у Токіо-2020. Кваліфікаційний норматив подолали не кілька спортсменок, а одразу 14 (!), а на висоті 1.93 м (за одну до нормативу) в секторі залишалася 21 спортсменка.

Українські стрибунки змогли у повному складі відібратися до фіналу - усі три атлетки взяли планку на висоті 1.95 метра!

Кваліфікація розпочалася на висоті 1.82 м - її пропускала Магучіх, а Геращенко та Левченко взяли з першої спроби. Далі була 1.86 м, яку всі українки взяли з першого стрибка. На висоті 1.90 м Ярославі Магучіх треба було стрибати двічі (одна невдала спроба), а Юлія та Ірина впоралися з першого разу.

На наступній планці - 1.93 м - ситуація була протилежною: Магучіх з першого разу стрибнула, Левченко та Геращенко - з другого. Вирішальною стала висота 1.95 метра: Ярослава Магучіх стрибнула з першої спроби. Ірина Геращенко та Юлія Левченко змогли теж підкорити планку, але з третьої спроби! Якби вони не взяли планку, то не пройшли б до фіналу.

Читайте також: "Кваліфікація трохи забрала нерви". Українські стрибунки у висоту - про вихід у фінал Олімпіади-2020

Хто ще пробився до фіналу (з якої спроби брали 1.95 м)

  • Перша спроба: Ярослава Магучіх (Україна), Нікола Макдермотт (Австралія), Марія Вуковіч (Чорногорія)
  • Друга спроба: Сафіна Садуллаєва (Узбекистан), Елеанор Паттерсон (Австралія), Морган Лейк (Велика Британія), Каміла Лічвінко (Польща), Марі-Лоуренс Юнгфляйш (Німеччина)
  • Третя спроба: Ірина Геращенко (Україна), Юлія Левченко (Україна), Вашті Каннінгем (США), Майя Нільссон (Швеція), Мірела Демірева (Болгарія), Марія Ласіцкене (ОКР)

Що відомо

  • Фінал жіночих стрибків у висоту відбудеться в суботу, 7 серпня. Початок змагань - о 13:35 за київським часом. Пряма трансляція - на Суспільне Спорт.
  • Україна - єдина країна, що буде представлена трьома спортсменками у фіналі жіночих стрибків у висоту.
  • На Олімпіаді-2016 в Ріо виступали теж три українки: Ірина Геращенко поділила 10 місце у фіналі, Юлія Левченко та Оксана Окунєва - вилетіли в кваліфікації.
  • З призерок Олімпіади-2016 в Токіо-2020 змагається лише болгарка Мірела Демірєва (п'ять років тому виграла "срібло").
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу