20-річний Михайло Кохан - четвертий на Олімпіаді-2020 у метанні молота

20-річний Михайло Кохан - четвертий на Олімпіаді-2020 у метанні молота AP

Українець тримався на другому місці після чотирьох спроб, але його випередили.

Третій легкоатлетичний фінал за участю України відбувся у вечірню сесію. Після ранкового виступу бігунок Анни Рижикової та Вікторії Ткачук, які посіли п'яте та шосте місця, увечері в Токіо у сектор для метання молоту вийшов Михайло Кохан.

Кохан став єдиним українцем, який пройшов кваліфікацію у метанні молота. Він показав другий результат у своїй кваліфікації та п'ятий загалом серед усіх 31 спортсменів, що змагалися на Олімпійських Іграх.

20-річний Михайло Кохан перед фіналом став наймолодшим учасником фіналу Олімпіади-2020 у метанні молота. Наступному за віком учаснику уже 26 років.

Після перших двох спроб Кохан йшов другим у метанні молота. Причому другу спробу український метальник молота відправив за 80 метрів - ще 40 сантиметрів і він би встановив новий особистий рекорд!

Наступними двома спробами покращити свій результат український спортсмен не зміг. Однак за підсумками чотирьох спроб Кохан продовжував утримувати друге місце для України.

Ключовим моментом для Кохана стала п'ята спроба. Українця випередили норвежець Ейвінд Генріксен, а також поляк Павел Файдек - Михайло опустився на четверте місце.

У Кохана була ще одна спроба, щоб покращити результат. Однак з останніх сил українець метнув молот лише 77.52 метра та закінчив виступи четвертим.

Олімпійським чемпіоном став у метанні молота став поляк Войцех Новіцкі. Стартові п'ять спроб польського легкоатлета були за 80 метрів, а найкраща - третя - була на 82.52 метри.

Срібну нагороду здобув норвежець Ейвінд Генріксен. Він тричі оновив особистий рекорд у фіналі та загалом встановив рекорд Норвегії - 81.58 метри.

Метання молота (чоловіки). Фінал

1. Войцех Новіцкі (Польща) - 82.52 метра
  2. Ейвінд Генріксен (Норвегія) - 81.58 м
  3. Павєл Файдек (Польща) - 81.53 м
  4. Михайло Кохан (Україна) - 80.39 м

Попри четверте місце, Михайло Кохан оновив низку рекордів на Олімпійських Іграх.

• Наймолодший учасник фіналу Олімпіади-2020 у метанні молота.
  • Наймолодший легкоатлет в історії Олімпіад, який метнув молот за 80 метрів.
  • Наймолодший метальник молота, який посів четверрте місце на Олімпійських Іграх.

Що сказав Михайло Кохан після фіналу?

Після закінчення виступу Кохан дав флеш-коментар Суспільне Спорт, у якому розповів про свої емоції від результату.

Кохан залишився задоволений своїм виступом у фіналі Олімпіади. Але звернув увагу на конкуренцію - 80 метрів для медалі Олімпіади не вистачило.

"В принципі непогана. Боротьба була на зовсім інших метрах, 80 метрів не вистачило, щоб бути в трійці. Для 20 років - непоганий результат для мене. Я практично метнув свої метри. Не знаю, був готовий чи ні".

При цьому Кохан звернув увагу на те, що на відміну від інших українців, він виступив майже так само, як і на інших турнірах у 2021 році. Частина українських легкоатлетів не подолали кваліфікацію, показавши у метанні набагато гірший результат, аніж у відборі на Олімпіади.

"Я зробив усе що хотів. Метав на свої метри, а не на 10-15 метрів гірше, як інші учасники з України".

Щодо рівня Олімпійських Ігор, то Кохан не вважає, що ці змагання відрізняються від інших світових турнірів.

"Це звичайні змагання, але вони по-іншому називаються. Суперники не змінюються".

Хто такий Михайло Кохан

• 20-річний представник Дніпропетровської області у метанні молота.
  • У 2018 році Кохан став переможцем юнацьких Олімпійських Ігор у Буенос-Айресі. Олімпіада у Токіо стала для Кохана першою дорослою.
  • Найкращий результат Кохана до Олімпіади на рівні чемпіонатів світу та Європи - п'яте місце на чемпіонаті світу.
  • Найкращий результат у кар’єрі українця – 80.78 м. Цієї позначки Кохан сягнув 6 липня 2021 року в угорському Секешфегерварі на "Меморіалі Іштвана Дюлая". Жодному з 20-річних спортсменів у світі не вдавалось перейти 80-метровий рубіж.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу