Саша Чемеров, the Gitas: "Я готую курс про музичний бізнес і планую відкриття лейблу"

Саша Чемеров, the Gitas: "Я готую курс про музичний бізнес і планую відкриття лейблу"

Саша Чемеров, the Gitas: "Я готую курс про музичний бізнес і планую відкриття лейблу"

Саша Чемеров представив на цифрових музичних платформах другий сольний сингл"Мама", робота над яким розпочалася ще у 2016 році в США.

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на Радіо Промінь Саша Чемеров презентував нову пісню, розповів, які сюрпризи чекають на гостей сольного концерту "Акустика на даху "ЦУМ" 4 серпня в Києві й анонсував курси про музичний бізнес та запуск власного лейблу.

"Пісня "Мама" – це чоловічі сльози без сліз"

Коли була створена пісня "Мама"? Її написанню передували якісь особливі події?

Вона була написана у 2016 році в Лос-Анджелесі, в Даунтауні. В той час в Америці було дуже складно психічно виносити те, що відбувалося в житті. В той момент я посварився з дружиною, я поїхав до себе в студію, і пісня якось вилилась сама собою – перший куплет і приспів. Я її дописав вже наступного року, коли приїхав в Україну з туром.

Тобто пісня "Мама" – про переломний момент, і ти розповідав своїм близьким, що відбувається у твоєму житті? Ти тоді концертував з гуртом The Gitas?

Це був мій четвертий рік в Америці, й у нас був щільний графік концертів з The Gitas. Я не можу сказати, що це – переломний момент. Це скоріше констатація твого стану, твоєї думки та відчуття. Зрештою, це пісня про втрату відчуття дому. Про зраду, про любов – про все разом. Цього дуже багато, і ти стаєш, як камінь, втрачаєш емоції. Це такі чоловічі сльози без сліз. Сухі сльози.

Хто разом із тобою бере участь у записі пісень?

Я сам у себе продюсер, тому збираю різні команди під кожний сингл. Наприклад, "Мама" була записана з прекрасними київськими молодими прогресивними джаз-музикантами Hyphen Dash. Варіантів зведення було дуже багато, ми працювали пів року над зведенням з Іваном Тайгою. Я це робив і в Америці теж, ми порівнювали, щось виправляли. Тобто процес завжди дуже довгий і з різними людьми.

До того один сингл був записаний з музикантами з гурту "Бумбокс", він теж зводився і в Америці, і тут, з Микитою Богдановим. Найперший мій сингл ми робили з Ігорем Кириленком і теж закінчували з Микитою Богдановим. Тобто це такий продюсерський сольний проєкт, тому я працюю з дуже різними музикантами.

"Перше відео я зніму, коли зрозумію, що це конче потрібно"

Чи очікувати відео на сингл "Мама"?

Я взагалі скажу про відео таку, може, для когось дивну річ. Я зрозумів, що люди дивляться відео не дуже багато. Якби у мене були супербюджети чи інвестори, і я б хотів свої амбіції перекласти на відео – я б це зробив. Але зараз я розумію, що витрачати шалені гроші на відео, а потім просто його мати – це нецікаво. Люди зараз слухають музику, стрімінги й таке інше. Тому можна подивитись на Ютубі, скільки переглядів просто на обкладинках – і в мене також. Тому, думаю, що перше відео я зніму, коли буду розуміти, що конче потрібно візуалізувати саме цю пісню.

Саша Чемеров, the Gitas: "Я готую курс про музичний бізнес і планую відкриття лейблу"

Саша Чемеров. Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Коли плануються твої найближчі виступи?

Вже дуже скоро, 4 серпня, відбудеться концерт на даху "ЦУМу". Це буде день мого народження, тому я підготував декілька сюрпризів. Будуть гості – репер OTOY (В'ячеслав Дрофа) і Андрій Хливнюк, буде декілька інтерпретацій старих пісень, декілька навіть каверів. Тому я запрошую усіх 4 серпня на дах "ЦУМу". Далі – "Бандерштат" 8 серпня, потім – фестиваль Yellow City Fest в місті Жовті Води (27-28 серпня) і ще декілька концертів, які я не пам'ятаю, але вони точно будуть – це що стосується мого сольного проєкту.

А 11 і 19 вересня будуть концерти The Gitas. Ми працюємо зараз над тим, щоб зробити концерт у Львові. Ми будемо грати улюблені пісні, які люди вже знають, і декілька нових пісень. Будуть також афтепаті: бас-гітарист The Gitas Сел привозить свого друга з The Wizards Collective, вони будуть робити вечірки електронної музики.

Ти зауважив, що на концерті 4 серпня будуть твої друзі-музиканти, серед яких – репер OTOY. Чи буде якась колаборація з ним?

Так, це буде дуже цікава колаборація – стара пісня, але з новим виконанням.

"У чомусь я допомагаю Wellboy, але я точно не його продюсер"

Ти з'явився у відео "Слушай Сюда", в якому ти говориш про Wellboy. Який стосунок ти маєш до цього проєкту та чи займаєшся зараз продюсуванням?

Звичайно, поза сольним проєктом та гуртом The Gitas я працюю як продюсер та сонграйтер, продовжую робити це вже давно і безперервно. Що стосується проєкту "Слушай Сюда": Юра Бардаш мій давній друг, ми з ним почали робити лейбл, але потім все змінилося. Однак, Wellboy з'явився приблизно в той період, коли ми починали роботу. Я Антона Вельбоя знаю дуже добре, він дуже кльовий чувак, десь в чомусь я йому допомагаю, але точно не є його продюсером.

Саша Чемеров, the Gitas: "Я готую курс про музичний бізнес і планую відкриття лейблу"

Саша Чемеров. Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Як артистам-аматорам, які лише починають свій шлях, але вже мають певні музичні доробки, потрапити у твої музичні руки?

По-перше, я зараз готую курс про музику, про шоу-бізнес, про сонграйтінг, про юридичні моменти – все про музичний бізнес. Я думаю, що таким чином скоріше можна не попрацювати зі мною, а зрозуміти, що я роблю. А що стосується нових якихось артистів для продюсування – зараз я займаюсь багатьма проєктами і просто не маю часу. Але я відкриваю лейбл, можливо, через рік. І тоді вже я покажу, що вже є, і подивимось на нових артистів.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше