Сергій Строян: Нові кліпи покажуть людям, хто новий вокаліст "Тартака"

Сергій Строян: Нові кліпи покажуть людям, хто новий вокаліст "Тартака"

Сергій Строян: Нові кліпи покажуть людям, хто новий вокаліст "Тартака" Яна Сочевічек, радіо "Промінь"

Гурт "Чумацький Шлях" випустив метал-версію пісні "Зроби мені хіп-хоп" групи "ТНМК". В ефірі "Радіо Промінь" фронтмен гуртів "Чумацький Шлях" і "Тартак" Сергій Строян представив пісню "Хіп-Хап", розповів, як відреагували на кавер учасники гурту "ТНМК", як йому вдається працювати з двома групами водночас, та анонсував новий сингл та кліп гурту "Тартак".

"В пісні відбулось поєднання трьох стилів: хіп-хоп, метал і фольк"

Пісня "Хіп Хап" має досить важке звучання.

Ну так гурт "Чумацький Шлях" посів четверте місце на одному з найкрутіших метал-батлів світу. Тому все правильно. Воно не так важко, як експресивно. І пісня дуже драйвова. "Танок на майдані Конґо" зробили в своєму стилі оригінал, а ми побачили, що на фестивалях ця пісня зносить дах людям і нам так само.

Як ви записали кавер на пісню "Зроби мені хіп-хоп"?

Ми цей кавер зробили з гуртом "Чумацький Шлях" ще до карантину. У 2019 році ми записали його на студії й він був в процесі підготовки. Все було кльово, але щось все-таки було не те. Так інколи відбувається, коли робиться трек. І ми вирішили, що треба підключити когось і зробити його в колаборації, можливо, це додасть того, що потрібно. І так і вийшло: ми випадково зконтактували з Максимом Бережнюком — це віртуоз, музикант, який грає на усіх духових інструментах, які тільки є. І він прийшов на студію, де трек чекав свого часу, і записав з першого дублю партії на різних сопілках і найкрутіший момент треку, його кульмінацію — програш на волинці. В пісні відбулось поєднання трьох стилів: хіп-хоп, метал і фольк. І прям ідеально вийшло.

Чому прийшла ідея записати кавер саме на цю пісню? Це мала бути пісня для розігріву на концертах або це твоя улюблена пісня?

Вже багато хто жартує, що ми колись зробили кавер на "Тартак"…

То ти мітиш третім у "ТНМК"?

Ні, це буде вже занадто! Насправді у нас була якась тусовка з хлопцями з гурту "Чумацький Шлях", ми збираємось часто і переглядаємо різні кліпи. Музиканти, коли збираються поза репетиціями, все рівно говорять про музику. Ми передивлялись старі українські кліпи багатьох гуртів і відзначили такий топ кліпів. І саме "Зроби мені хіп-хоп" гурту "ТНМК" — це був максимально трушний кліп, якій реально дав поштовх усій хіп-хоп культурі в Україні. Звісно, хотілося б, щоб воно ще більше розвивалось. І ми просто подумали: а давайте зробимо кавер, спробуємо. І отак-от вийшло. Це було наполовину спонтанне рішення, як зазвичай буває. Таке важко спланувати.

Сергій Строян: Нові кліпи покажуть людям, хто новий вокаліст "Тартака"Яна Сочевічек, радіо "Промінь"

"Вони сказали "Круто!" і все. Що ще можна додати, коли воно круто?"

А ти контактував з кимось з "Танок на майдані Конґо" з приводу цієї пісні? Отримали дозвіл та фідбек?

Так, звісно. Не я особисто спілкувався, ми спілкувались через наших друзів, які добре їх знають і скинули демку. Вони, можливо, не дуже вникали, хто це робить. Вони дали дозвіл, ми зробили. І вже коли ми зробили повністю готовий трек, вже був фідбек. Вони сказали "Круто!" і все. Що ще можна додати, коли воно круто?

Сергію, над чим ще працюєте саме зараз? У тебе дві гурти, ти весь час виступаєш з ними. У тебе немає емоційного вигоряння?

Після карантину у мене дуже багато енергії, як і у всіх музикантів. Довгий час ця вся енергія накопичувалась, і хочеться її реалізувати. У мене був новий досвід — я був спікером в Центрі креативних технологій для дітей, я їм розказував про свій творчий шлях. І є багато ідей з музикою. До речі, зовсім скоро буде прем'єра вже у гурту "Тартак", ми написали нову пісню і зняли кліп, який вже майже готовий. Я знову спробував себе в ролі режисера кліпу, і це буде круто. Я вже можу навіть анонсувати назву пісні — "По приколу". Ми з командою Yuzhane production зняли кліп, він повністю готовий і вже змонтований, тільки чекає свого часу, коли ми призначимо дату релізу, і буде пушка.

Ти вже півтора року є вокалістом гурту "Тартак". У попередню нашу зустріч ти розповідав, що відчуваєш хвилювання, що це дуже важлива місія, що діти, коли підходять до тебе фотографуватись, кажуть "Сашко, дякую!" (Олександр Положинський, ексвокаліст гурту "Тартак", авт). Що змінилось з того часу? Тебе вже впізнають?

І зараз буває таке, що підходять і називають Сашком. Можливо, вони думають, що мене також звати Сашко. Змінилось те, що у нас вже було більше концертів. Нещодавно в нас був, напевно, один з найбільших моїх виступів з "Тартак" на фестивалі Moto Open Fest у Києві. Змінилось те, що ми записали нову пісню, навіть не одну, і вже кліп зробили. Змінилось те, що я тепер живу в Києві — якраз десь 4 чи 5 місяців. "Тартак" став однією з причин переїзду: я переїхав, щоб почати активніше якось працювати. Тому що все-таки з "Чумацьким Шляхом" у нас вже за багато років є якась схема роботи, нам простіше. А з "Тартак" — це новий колектив, і з ними на відстані важче. Тому я переїхав в Київ, мені тут дуже подобається. Особливо зараз, влітку. Я закохався в Київ.

Тобто ти не відчуваєш ніякого розчарування? Наприклад, через те, що це мегаполіс, або через побутові труднощі, з якими стикаються ті, хто винаймає житло?

Ні. То все якийсь маленький-маленький мінус. Те саме житло: в Хмельницькому у мене своя квартира була, а тут поки що немає. Але я вже придивляюсь, де я б хотів.

І де б ти хотів квартиру?

Вчора був у парку "Наталка" на Оболоні. Там просто круто і є такі гарні будинки. Липневі вечори у тому парку дуже круті.

"Енергії мені вистачає, і є думки спробувати ще якийсь проєкт"

Чи вдається тобі балансувати між своїми гуртами? Адже це насправді досить затратно і емоційно, і фізично постійно перебувати в дорогах, на концертах, працювати з одним гуртом і думати на перспективу, що ти робитимеш з іншим. У тебе є багато ресурсу на це?

Я зрозумів, що для мене це кайф. Я настільки зараз кайфую і завжди кайфував від дороги. Я можу бути сьогодні в Києві, завтра в Хмельницькому, потім — в іншому місті. В мене є авто, тому для мене це певна свобода. Тобто я можу бути сьогодні тут, завтра — там. Ми презентували трек з "Чумацьким Шляхом", зараз буде з гуртом "Тартак". Поки що цієї енергії, яка в мене є, мені вистачає, і взагалі є думки, можливо, ще якийсь проєкт спробувати. Чому ні? В мене зараз зовсім інакше ставлення до життя.

Ти, напевно, думаєш, що сон — для слабаків?

Та ні, я нормально сплю. Ми, до речі, коли кліп знімали, отам десь два тижні я нормально не спав. Я хвилювався за все, у нас зйомки були на відкритому повітрі, і, як зазвичай буває, до кліпу не було дощу і після не було дощу, але саме в той день — просто зливи. Але ми викрутились, побачите в кліпі. Ми знімали і в дощ, і в сонце, і в сніг.

Якщо говорити про стосунки з колегами в різних гуртах, невже не буває ревнощів? Чи "Чумацький Шлях" просто щасливі за тебе?

Так, вони раді, вони вірять в мене більше, ніж я сам. І це дуже круто. У нас було так: хлопці сказали, щоб я їхав, тому що якщо в мене все вийде, то і їм буде добре. "Чумацький Шлях" — це теж моє, і я хочу бачити гурт на набагато вищому рівні. Можливо, моя особиста більша впізнаваність чи популярність може стати у пригоді гурту "Чумацький Шлях". До речі, якось ми виступали з "Тартак" в Хмельницькому, на фестивалі Rock&Buh. На цьому фестивалі наш гітарист з гурту "Чумацький Шлях" вийшов на сцену, і ми в дві гітари зіграли пісню "Божевільні танці". Тобто на сцені була половина учасників "Тартак" і половина учасників "Чумацький Шлях". І Женя (Євген Богуцький, гітарист гурту "Чумацький Шлях", авт. ) був задоволений, що теж спробував себе в гурті "Тартак".

Сергій Строян: Нові кліпи покажуть людям, хто новий вокаліст "Тартака"Яна Сочевічек, радіо "Промінь"

"Буває, й досі люди пишуть: "А де Сашко?"

Коли слухачі, фанати звикають до одного вокаліста, перемкнутись на іншого досить проблематично. Я здогадуюсь, що ти отримуєш різний фідбек про свою роботу в гурті "Тартак".

Про це, до речі, буде в новій пісні та кліпі. Прем'єра кліпу відбудеться найближчим часом, протягом двох-трьох тижнів: ми хочемо зробити це максимально швидко, не затягувати. Точної дати прем'єри ще немає, можливо, це буде спонтанно. Я зрозумів, що в цій пісні я підсвідомо описував оцей свій стан. В приспіві є такі слова: "Ніколи мене не кололо, чи зайдуть комусь мої приколи".

Тобто підсвідомо я опираюсь тому, що люди кажуть "Ти вже не той", "Тартак вже не той", у нас навіть словами в ребрендингу гурту став хештег "#Тартаквженетой". Це такий маркетинговий хід. І от реально, буває таке: вже півтора року, як Олександр Положинський сам пішов з гурту, я не напрошувався, так вийшло, так історично склалось; а буває, й досі люди пишуть: "А де Сашко?".

Я думаю, що новий матеріал, нові кліпи вже точно покажуть людям, хто новий вокаліст. Але бували різні випадки, різні коментарі в соцмережах: і позитивні, і негативні. Гурту 25 років цього року, а мені було 5, коли його заснували. Тобто це, в принципі, логічна справа, але я думав, що це не буде мене якось сильно зачіпати. І в новій пісні буде про це, це основний меседж "По приколу".

Сергій Строян: Нові кліпи покажуть людям, хто новий вокаліст "Тартака"Яна Сочевічек "Радіо Промінь"

Інакше неможливо сприймати усі ці хейтерські коментарі, якщо не з гумором. Я став взагалі зовсім інакше до життя ставитись. Життя — це гра, тим паче все, що пов'язано з музикою, творчістю. Якщо ти дуже серйозно до цього ставишся, то воно й виходить щось не те. Має бути легкість. Не знаю, як буде далі, але зараз в мене так. Я по приколу до цього всього ставлюсь і скоро буде така пісня у гурту "Тартак".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше