Українець Куліш йшов третім у фіналі стрільби на Олімпіаді, але вилетів через незарахований постріл НОК

Куліш боровся за медаль, але в останній момент втратив шанс поборотися за п'єдестал.

Українець Сергій Куліш став восьмим на Олімпійських Іграх у Токіо у стрільбі з малокаліберної гвинтівки. У фіналі він претендував на медаль, але через незарахований постріл став лише восьмим.

За регламентом змагань кваліфікація та фінал у стрільбі з малокаліберної гвинтівки відбувалися в один день. Спочатку Куліш подолав кваліфікацію з шостим результатом, вибивши 1178 очок (60 внутрішніх десяток). А через п'ять годин на українця очікував фінал.

Куліш вдруге виступав на Олімпійських Іграх у Токіо. У стрільбі на дистанції 10 метрів з гвинтівки, на якій він здобув "срібло" Олімпіади в Ріо, він не зміг подолати кваліфікацію. І ось тепер, з другої спроби отримав можливість виступити у фіналі.

Як Куліш виступив у фіналі Олімпіади-2020 зі стрільби?

У порівнянні з кваліфікацією, де стрілки мали виконати 120 пострілів з трьох положень (на коліні, лежачи та стоячи), у фіналі принцип стрільби був іншим:

• три серії по п'ять пострілів (положення на коліні)
  • три серії по п'ять пострілів (положення лежачи)
  • дві серії по п'ять пострілів (положення стоячи)

Після 40 пострілів у фіналі залишалися шість стрілків, а боротьба проходила на вибування: після кожного наступного пострілу змагання залишав один стрілець і так до 45-го пострілу, який мав визначити чемпіона.

Куліш розпочав стартові дві серії в топ-3, після чого успішно виконав ще дві та навіть піднявся на друге місце!

Визначальною для Куліша мала стати стрільба стоячи. За підсумками першої серії українець претендував на потрапляння у топ-3 і переважав четверте місце на два бали.

Проте за п'ять пострілів до фінішу Куліш в останній серії виконав постріл, який зарахували як "0.0". Тренер збірної України ходив до організаторів змагань, щоб з'ясувати, що саме сталося, проте після цього повернувся назад, а Куліш опустився на восьме місце.

Повернутися у топ-6 та продовжити боротьбу за п'ять пострілів до фінішу Кулішу було неможливо. У підсумку він так і залишився останнім.

Олімпійським чемпіоном став китаєць Чжан Чанхун, який встановив світовий рекорд та випередив представника ОКР Сєргєя Камінського. Третій - серб Міленко Себіч.

Стрільба з малокаліберної гвинтівки, 50 метрів. Фінал

1. Чжан Чанхун (Китай) - 466.0
  2. Сєргєй Камінський (ОКР) - 464.2
  3. Міленко Себіч (Сербія) - 448.2

...

• 8. Сергій Куліш (Україна) - 402.2

• Для Сергія Куліша це третя Олімпіада в кар'єрі. До Ігор у Токіо він усього один раз брав участь у фіналі - "срібло" у стрільбі з гвинтівки на 10 метрів.
  • Крім Куліша, потрапити у фінал стрільби на цій дистанції намагався Олег Царьков, але він у кваліфікації показав лише 22-й результат.
  • У стрільбі Україна завоювала одну медаль в Токіо - Олег Омельчук та Олена Костевич у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів вибороли "бронзу".
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу