"Трапляється раз на мільйон". Українець Куліш пояснив, чому не зарахували постріл у фіналі Олімпіади

"Трапляється раз на мільйон". Українець Куліш пояснив, чому не зарахували постріл у фіналі Олімпіади

Ексклюзивно
"Трапляється раз на мільйон". Українець Куліш пояснив, чому не зарахували постріл у фіналі Олімпіади
. AP

Хиба українця відкинула його від претендентів на медалі.

Заключний день Олімпіади-2020 зі стрільби пройшов з визначенням медалістів у двох дисциплінах - пістолету (25 метрів) та малокаліберної гвинтівки (50 метрів).

Відібратися у один із фіналів вдалося і одному з українців - Сергій Куліш потрапив до вісімки найкращих у стрільбі з гвинтівки. І навіть мав можливість зачепитися за медаль - майже увесь фінал Куліш йшов у трійці претендентів на медалі.

Читайте також: Українець Куліш йшов третім у фіналі стрільби на Олімпіаді, але вилетів через незарахований постріл

Проте замість медалі на Куліша очікувало лише восьме місце. І все - через незарахований постріл.

Що сталося?

Перед стартом стрільби стоячи Куліш йшов на четвертому місці. Проте завдяки хибам суперників отримав шанс повернутися у топ-3.

Куліш провів успішну серію пострілів: 10.2, 10.2, 10.6 та 9.7. Останній постріл у десятку мав повернути українця у трійку найкращих.

Проте після пострілу Куліша виникла пауза. Його українцеві не зарахували, а головний тренер збірної України зі стрільби Олександр Камінський пішов вияснити, що трапилося.

Розмови Камінського з суддями виявилися безуспішними - спробу Кулішу не зарахували. Цей результат відкинув його на останнє місце, після чого боротися за медалі йому було практично неможливо.

Саме на восьмому місці Куліш і закінчив змагання. А після виступу розповів Суспільне Спорт, що трапилося.

За словами Куліша, причина незарахованого пострілу полягає у тому, що він випадково вистрілив у сусідню мішень хорвата Петара Горси. Стрілок зазначив: відбулося це випадково: під час стрільби у нього розстібнувся ґудзик.

"Чому не зарахували постріл? Тому що я схибив. Стрільнув не в свою мішень, у мене розстібнувся ґудзик, відчув дискомфорт. Але час йде, і треба робити постріл і ось таке трапилося. [З суддями] говорили про цей випадок. Мабуть, хвилювання зіграло свою роль. Важко сказати, таке трапляється раз на мільйон, і зі мною це трапилося зараз".

Тренер збірної України також зазначив: спочатку не зрозумів, що насправді трапилося. І лише після того, як хорватський стрілок звернув увагу на свою мішень, зрозумів, що Куліш вистрілив в іншу мішень.

"Трапився такий випадок. Це вдруге впродовж стрілкових Олімпійських Ігор. Уперше це сталося з олімпійською чемпіонкою [Катеріною] ЕммонсВиграла "золото" у 2008 році. Так само положення стоячи, тут амплітуда впливання гвинтівки велика, тому Сергій не проконтролював. У нього розстігнувся ґудзик знизу, і його повело вправо. Я побачив, що постріл є, але на мішені жодної реакції. Спочатку подумав, що електроніка - таке буває, що не показує постріл. Але тут, бачу, хорват Горса звернувся до суддів і показує на мішень. Тоді я зрозумів, що Сергій стрільнув йому [у мішень], та ще й у десятку.

"Був готовий, йшов у трійці лідерів, міг поборотися за перше-друге місце. І навіть після того прецеденту він потрапляв в одні десятки. Тобто наче психологічно він готовий, але це неймовірний випадок. Один раз на мільйон і трапилося з нами".

Що відомо

  • Для Сергія Куліша це третя Олімпіада в кар'єрі. До Ігор у Токіо він усього один раз брав участь у фіналі - "срібло" у стрільбі з гвинтівки на 10 метрів.
  • Крім Куліша, потрапити у фінал стрільби на цій дистанції намагався Олег Царьков, але він у кваліфікації показав лише 22-й результат.
  • У стрільбі Україна завоювала одну медаль в Токіо - Олег Омельчук та Олена Костевич у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів вибороли "бронзу".
На початок