Після поразки у кваліфікації Павло Коростильов розповів про причини невдалих виступів збірної для Суспільне Спорт.
В останній день змагань з кульової стрільби на Олімпійських іграх-2020 у Токіо українець Павло Коростильов не зміг пройти до фіналу в стрільбі зі швидкісного пістолета з 25 метрів.
Коростильов мав можливість вийти в другий для себе фінал Олімпіади-2020. У стрільбі з пневматичного пістолета на 10 метрів українець зупинився в кроці від нагороди, посівши четверте місце.
Читайте також: Стрілець Коростильов втратив шанс на першу медаль України на Олімпіаді-2020
Взяти медаль українцеві в Токіо не вдалося. У кваліфікації він зупинився за кілька кроків до фіналу - після двох етапів Коростильов посів дев'яте місце, набравши 580 очок - не вистачило двох очок для потрапляння у топ-6.
Усього в змаганнях брали участь 26 спортсменів. Вони мали дві серії пострілів: у кожній – три раунди по 8, 6 і 4 секунди. До фіналу пройшли шість найкращих. Українцю до топ-6 забракло двох очок.
Після того, як Коростильов закінчив виступи на Олімпіаді, українець в інтерв'ю Суспільне Спорт наголосив, що виступити краще ані він, ані інші стрілки не могли. І все - через підготовку.
Що сказав Павло Коростильов
За словами українського стрілка, вся підготовка до Олімпіади-2020 фактично склала лише два тижні - саме стільки тривав збір. Коростильов наголосив: цього часу недостатньо для того, щоб розраховувати на високі результати.
"За підготовкою [перед стартом] наче більш-менш було все добре. Виходить, у нас тільки збір був два тижні в Польщі. Ми потім повернулися в Україну й там ще тиждень провели екіпірування. Одне тільки тренування – і ми сюди [приїхали]. За загальною підготовкою, у нас же такий вид спорту, що за два тижні ти не підготуєшся. Треба за пів року, за рік готуватися".
Коростильов наголосив: умов підготовки та тирів також недостатньо. До змагань стрілок був змушений готуватися одразу в кількох місцях.
"А в нас в Україні що? Вже всьо. Один тир, який був, згорів, і більше нічого нема".
"Ну, є, але... У Львові був тир олімпійської підготовки. Там були всі тири: відкриті, закриті, з трьома-чотирма дистанціями. А я зараз у Львові, виходить, 10 метрів треную в одному місці, потім їду на "Динамо" через усе місто на 25 метрів. І оце туди-сюди їздити вічно – трошки не то".
Стрілець наголосив: не вперше підіймає ці питання. За словами Коростильова, з самого початку, коли він займається стрільбою, він зіштовхується із цими проблемами.
"Я, якщо чесно, вже стільки разів про це [говорив]. Я ж не один про це кажу, просто один раз так сказав, що краще б я того не говорив... Це вже зсередини б'ється. Стільки років, з самого дитинства, що в мене батьки ходили на СКА. Мама була вагітною мною – я вже був там, на стрільбищі. Все дитинство там провів, завжди з нашими збірниками спілкувався. І потім воно якось почало підростати в мене: і стрільба, і загалом досвід".
"Якби не те стрільбище, грубо кажучи, нічого б я не добився. [Це був] єдиний тир, який не тільки мене вивів до чемпіонства. Сашка Петріва також: олімпійська медальПетрів виграв для України "золото" в Пекіні-2008 у стрільбі зі швидкісного пістолета на 25 метрів.. Єдине що, в нас була проблема з тим, що установки буле не електронні, а паперові, хоча в інших країнах вже тренувалися постійно на електронних. Але це не така вже глобальна проблема, як [та, що] є зараз".
У якості порівняння Коростильов взяв приклад сербського стрільця Даміра Мікеца - срібного призера Токіо. Він звернув увагу на те, що держава його фінансувала та сприяла підготовці до Ігор.
"Знаю, наприклад, про Даміра Мікеца, що другим став на Олімпіаді. [У збірній Сербії], якщо ти ведучий спортсмен і заходиш у топ-3, [у тебе є відповідна підтримка]: першому місцю дається 30 тисяч євро на підготовку. Ясно, що машину не купиш, але він може за ці гроші де хоче проводити збори. Тобто полетіти, наприклад, в якусь країну з хорошими умовами і там і два, і три тижні потренуватися, купляти собі чи пістолет, чи моноклі. Та й у них, у Сербії, я думаю, нормальний тир, і не один, якщо вони так стріляють добре".
Коростильов поки що не готовий говорити, чи буде готуватися до Олімпіади-2024. І натякнув, що це залежатиме від покращення умов для стрілків.
[Щодо] Парижа за три роки, тяжко сказати, чи готовий я, чи ні. Буде тир – тоді будем говорити. Не буде тиру – будем проводити двотижневі збори перед Олімпійськими іграми. Ну що вони зроблять? Ну добре, потренуємся, піднімемо свій трошки результат... Те, що зараз сталося в нас по стрільбі на Олімпійських іграх, – не самі кращі показники, взагалі не кращі".
Свій виступ на Олімпійських Іграх Коростильов оцінив добре. І звернув увагу на те, що у вирішальний момент йому чогось постійно не вистачало.
"В принципі, більш-менш все добре. Просто в деяких моментах трохи на пневматиці пів очка не вистачило до призів, тут не вистачило двох очок до фіналу. Таке... За підсумками, загалом краще, ніж було в Ріо, але все одно на тій самій пневматиці можна було спокійно брати якусь медаль, але не вийшло".
"Проблем насправді дуже багато. Акліматизація, само собою, трошки дала збій мінімальний. Загалом у нас було п'ять чи шість днів до старту з часу, як ми прилетіли. Перші три-чотири постійно до третьої, четвертої, а то й шостої ранку лежали просто з відкритими очима, не могли заснути. Уже пройшло два тижні, і все одно спиш навіть тих самих шість-вісім годин і встаєш весь пом'ятий".
Що відомо
- "Золото" в цій дисципліні здобув віцечемпіон Ріо-2016, француз Жан Кікампуа.
- Минулі Олімпійські ігри-2016 у Ріо Павло Коростильов завершив на 16-ій (25 метрів) і 35-ій (10 метрів) позиціях.
- У 2019 році Коростильов говорив про можливу зміну громадянства через відсутність належних умов для підготовки в Україні.
Що далі
- Олімпійські ігри в Токіо триватимуть до 8 серпня.
Де дивится Олімпіаду-2020
Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.
Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт
Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.