США звинувачують російських хакерів в атаці на федеральну прокуратуру

США звинувачують російських хакерів в атаці на федеральну прокуратуру

США звинувачують російських хакерів в атаці на федеральну прокуратуру

Міністерство юстиції США вважає російських хакерів причетними до атаки на облікові записи електронної пошти низки федеральних прокурорів.

Про це повідомляє Assocated Press.

"Російські хакери, які стоять за масштабною кампанією кібершпіонажу SolarWinds, зламали облікові записи електронної пошти деяких з найвідоміших федеральних прокурорів по всій країні минулого року", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у міністерстві вважають, що зламані були 80% облікових записів електронної пошти Microsoft, які використовували співробітники чотирьох американських прокурорів у Нью-Йорку. Загалом міністерство юстиції вважає, що хакери отримали доступ до даних електронної пошти принаймні одного співробітника у 27 офісах прокуратури США.

У Міністерстві юстиції вважають, що атаки проводилися із 7 травня по 27 грудня 2020 року. Цей термін збігається із імовірною кібершпигунською кампанією, яку здійснювали російські хакери, використовуючи платформу SolarWinds. За даними американської сторони, тоді їм вдалося зламати захист десятків компаній приватного сектора й аналітичних центрів, а також принаймні дев'ять урядових агентств США.

Викладачка юридичної школи Колумбійського університету Дженніфер Роджерс з огляду на свій досвід роботи федеральним прокурором у Нью-Йорку розповіла виданню, що службові електронні листи часто містять конфіденційну інформацію, включно з обговореннями стратегії справи та іменами конфіденційних інформаторів.

"Я не пам'ятаю, щоб хтось приносив мені документ замість того, щоб відправляти його електронною поштою з міркувань безпеки", – зазначила вона.

За словами Роджерс, такі винятки робилися лише для секретних матеріалів.

Що відомо

  • 13 грудня 2020 року стало відомо, що хакери, яких пов’язують із російськими спецслужбами, організували масштабну кібератаку, яка мала за мету отримати доступ до інформації урядових агентств США.
  • 18 грудня 2020 року агентство з ядерної зброї та Національне агентство з ядерної безпеки США стали об'єктами атаки хакерів, пов'язаних з Росією.
  • За наявними даними, у межах шпигунської кампанії, яка тривала протягом кількох місяців, хакери змогли зламати комп’ютерні мережі Міністерства фінансів, Національного управління з телекомунікацій і інформації та інших держустанов, а також американської компанії з кібербезпеки FireEye, яка має як державні, так і комерційні контракти.
  • Об'єднана кіберкоординаційна група США 17 грудня наказала вимикати урядові комп'ютери, на яких встановлено вразливе програмне забезпечення від компанії Solar Winds.
  • Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки і оборони попередив про високий рівень кіберзагрози на тлі атаки на державні установи США, здійсненої хакерами, яких пов’язують із російськими спецслужбами.
  • 15 квітня США запровадили санкції проти Росії через втручання у вибори та кібератаки.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!.

На початок